chrome firefox opera safari iexplorer

У столиці створили Музей історичного центру Києва

29 листопада 2012 о 16:14

Київська міська рада вирішила створити Музей історичного центру Києва.

За прийняття відповідного рішення на засіданні 29 листопада проголосував 101 депутат, повідомляють «Українські новини».

Відповідно до рішення, музею передано в безстрокове користування цокольне нежитлове приміщення площею 21,1 кв. м на вулиці Богдана Хмельницького, 66, що перебуває на балансі КП «Управляюча дирекція Шевченківського району».

Головному фінансовому управлінню КМДА разом із Шевченківською райадміністрацією доручено щорічно передбачати видатки на функціонування музею в межах загального обсягу видатків у галузі «культура та мистецтво».

Як відомо, у серпні 2011 року Київська адміністрація дозволила добудову скандального торгово-офісного центру по вулиці Богдана Хмельницького, 7, прости якого кілька років протестували місцеві мешканці та громадські активісти.

Тоді голова КМДА заявив, що будівлю добудують, але буде в ній не торговий центр, а «Музей історії Києва». Будівлю передали у власність міста та ще й виділили 10 мільйонів гривень на її добудову.

Крім того, Попов, який до цього кілька разів заявляв, що будівництво незаконне і щонайменше тричі обіцяв його зупинити (на початку лютого2011року, з 17 по 20 лютого 2011 та у середині червня 2011 року), представив скандальних забудовників Вагіфа Алієва та Вадима Столара"меценатами".

Опозиція заявляла, що прикриваючись Музеєм, Попов просто вирішив узаконити скандальне будівництво.

Музей історії міста почав роботу в 1982 році в приміщенні Кловського палацу, а в травні 2004 року його закрили для відвідування, а його експозицію перевезли до в «Українського дому» на Європейській площі.

2 лютого

Інші дати
Народився Євген Гребінка
(1812, с. Убіжище, тепер с. Мар'янівка Полтавської обл. – 1848) - письменника, педагога, видавця, автора збірки байок "Малороссийские приказки", комедії "Не в свои сани не садись", роману "Чайковський", низки оповідань, багатьох пісень та романсів (зокрема "Українська мелодія", "Очи черные"). Брав активну участь в організації викупу Т. Шевченка з кріпацтва, допомагав у виданні "Кобразя". Видав альманах "Ластівка".
«Давно хтось сказав, що українською мовою можна писати лише саме кумедне, смішне... Досить прочитати історію Малоросії, придивитися до характерів її героїв, прислухатися до її пісень, де ремство душі виливається в таких жалібних звуках, як пісня степової чайки, як стогін матері над могилою сина, і ви думаєте: невже народ з таким залізним характером, з такими глибокими почуттями може лише сміятися?» (Є.Гребінка)
Розгорнути
Народився Іван Пулюй
(1845, с. Гриймалів Тернопільська область – 1918) – видатний український фізик і електротехнік, організатор науки, громадський діяч. Автор праць з катодного випромінювання та катодних Х-променів, які відкрив за 3 роки до Рентгена. Першим у світі зробив «рентгенівський» знімок скелета.
Розгорнути
Народився Валер'ян Підмогильний
(1901—1937) — український письменник і перекладач. Автор роману «Місто».
«Найгірша помилка — уважати неминуче за доцільне». (Валер»ян Підмогильний)
Розгорнути
Народився Василь Литвиненко
(1899, м. Саратов, Росія - 1966) - український балетмейстр і співак. Постановник  першого українського балету ("Пан Каньовський").
Розгорнути
Юхима зимового
Лютневі прикмети - хурделиці та замети
Розгорнути

Новини Дивитися всі