chrome firefox opera safari iexplorer

В Українському католицькому університеті експонують твори сучасних художників

03 листопада 2012 о 13:39

В УКУ відкрили післяпленерну художню виставку сучасного українського мистецтва «Криниця-2012». Тут експонують 32 роботи українських художників.

Частину творів 17 листопада представлять серед лотів аукціону на П’ятому благодійному бенкеті в Києві на підтримку Університету.

31 жовтня художників та учасників виставки вітав проректор УКУ, один із ініціаторів мистецького пленеру о. д-р Богдан Прах.

Картини, які експонують в Університеті – це роботи учасників десятиденного мистецького пленеру в м. Криниця (Республіка Польща), який Український католицький університет організував уперше у вересні цього року. Серед учасників пленеру: Альбіна Ялоза з Одеси, Антон Логов з Києва, львів’яни Сергій Савченко, Теодозій Салій, Мар’яна Мотика, Михайло Барабаш та Анна Атоян.

Заслужений художник Укураїни, професор Микола Шимчук під час відкриття виставки зазначив: «Справжнє мистецтво ніколи не було пасивним і грало велику суспільну роль. То ж, я радий, що художники можуть внести свою лепту у розбудову Українського католицького університету».

Кожен з художників-учасників пленеру подарував Університету по дві роботи, частину з яких представлять серед лотів аукціону ювілейного П’ятого благодійного бенкету в Києві на підтримку УКУ.

«Матеріал, який підготували художники дає можливість відчути нові парадигми та скеровує українців на європейську якість мислення, – вважає проректор з наукової роботи Львівської національної академії мистецтв, професор Роман Яців. – Ці роботи дозволяють українцям повернутись до власної сутності й торкнутись сакральної точки, щоб віднайти власну ідентичність. Надання авторам можливості залишатись собою у рамках пленеру розкрило індивідуальні риси кожного митця якнайкраще», – зазначив експерт.

Виставка, за словами організаторів, стане першим кроком до створення в УКУ музейної колекції творів сучасного мистецтва, такого роду мистецькі експозиції діють у багатьох університетах світу.

Виставка у приміщені філософсько-богословського факультету УКУ (вул. Хуторівка, 35а) триватиме два тижні. Організатори ж обіцяють, що подібні мистецькі пленери стануть щорічною традицією Університету.

Прес-служба УКУ

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути