chrome firefox opera safari iexplorer

Росіяни вважають Україну ненадійною

04 грудня 2012 о 16:43

Про це свідчать соціологічне опитування Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦДГД), результати якого має у своєму розпорядженні УНІАН. Так, відповідаючи на питання, яка з країн СНД є найнадійнішим партнером РФ на міжнародній арені, лише 17% респондентів вказали Україну.

Разом з тим найбільш надійними партнерами Росії на міжнародній арені, на думку опитаних, є країни Митного союзу — Білорусь (46%) і Казахстан (38%). Наголошується, що росіяни традиційно вже впродовж останніх п'яти років проведення аналогічних досліджень називають ці дві країни найнадійнішими партнерами Росії в СНД. Решта країн з помітним відривом відстають у рейтингу довіри: Вірменія одержала 5%, Киргизія і Азербайджан по 4%, Узбекистан — 3%, Молдова, Туркменія і Таджикистан — по 2%. Найменш надійним партнером на пострадянському просторі росіяни вважають Грузію — з 1%. Вагалися з відповіддю 28%. Аналогічно росіяни оцінюють і керівників країн СНД: найбільшою довірою користуються Президент Білорусі Олександр Лукашенко і Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв (34% і 31% відповідно).

Далі з великим відривом від них ідуть Президенти України — Віктор Янукович (12%), Азербайджану — Ільхам Алієв (5%), Вірменії — Серж Саргсян і Киргизії — Алмазбек Атамбаєв (по 3%), Узбекистану — Іслам Карімов, Туркменії — Гурбангули Бердимухамедов і Таджикистану — Емомалі Рахмон (по 2%). Найменший рейтинг довіри у Президентів Молдови і Грузії — Ніколае Тімофті і Михаїла Саакашвілі — їм довіряють лише по 1% росіян.

Вагалися з відповіддю 38%. Також Білорусь і Казахстан лідирують у рейтингу країн СНД, що є, на думку опитаних, найстабільнішими і найуспішнішими: їх називають 45% і 33% опитаних відповідно. На третьому місці — Україна (19% респондентів). Далі йдуть Вірменія (7%), Азербайджан (6%), Грузія (5%), Туркменія (4%), Киргизія, Молдова, Узбекистан (по 3%). Таджикистан (1%).

Вагалися з відповіддю 29%. Білорусь і Казахстан росіяни також називають серед країн, де найуспішніше відбувається модернізація: їх називають 30% і 23% відповідно. Україна — на третьому місці з 14%. Решта країн СНД за даним критерієм набрала не більше 5%. Вагалися з відповіддю 46%.

Всеросійське опитування ВЦДГД проведено 24-25 листопада 2012 року. Було опитано 1600 осіб у 138 населених пунктах у 46 областях, краях і республіках Росії. Статистична похибка не перевищує 3,4%.

Джерело: Уніан
Розділи: Суспільство

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути