chrome firefox opera safari iexplorer

Вікімедіа офіційно відкриває вільний туристичний путівник – Wikivoyage

16 січня 2013 о 12:00

Фонд Вікімедіа 15 січня офіційно започатковує новий проект Wikivoyage – безкоштовний інтерактивний туристичний путівник по всьому світу, який може редагувати кожен, хто має доступ до Інтернету.

Wikivoyage, відкритий у 12-ту річницю від дня створення Вікіпедії, є 12-м офіційним проектом Фонду Вікімедіа, і, як Вікіпедія та решта сестринських проектів, вільний від реклами та базується на спільній роботі волонтерів зі всього світу, — інформує прес-служба ГО «Вікімедіа Україна»

Сьогодні Wikivoyage доступний дев'ятьма мовами: англійською, іспанською, італійською, німецькою, нідерландською, португальською, російською, французькою та шведською мовами, і має близько 50 000 статей. Версія українською мовою поки розвивається в Інкубаторі Вікімедіа, і буде активована, коли кількість статей сягне тисячі. Наразі українська назва проекту остаточно не усталена.

«Наразі є величезний попит на інформацію про подорожі, але існує мало джерел інформації, які одночасно всеохоплюючі і та некомерційні. Проте все скоро зміниться, – зазначила Сью Ґарднер, виконавчий директор Фонду Вікімедіа. – Wikivoyage – це чудовий та корисний ресурс для мандрівників, і я очікую, що за підтримки Фонду Вікімедіа і глобальної спільноти редакторів проектів Фонду Вікімедіа він ставатиме все більшим і кращим».

Виконавчий директор українського відділення Фонду Вікімедіа – громадської організації «Вікімедіа Україна» Юрій Пероганич наголошує: «Цей проект стане в нагоді всім, хто бажає відкрити для себе інформацію про чудові куточки України та світу рідною мовою. Долучайтеся до розвитку української версії проекту з метою популяризації туристичної привабливості своїх міст, містечок та сіл, їх історико-культурних і природних пам’яток, інших цікавих для мандрівників місць».

Wikivoyage, як туристичний путівник німецькою та італійською мовами, базований на програмному забезпеченні медіа-вікі, існував з 2006 року за підтримки німецької некомерційної організації «Асоціація Віківояж». Ця організація разом зі спільнотою редакторів ресурсу звернулись з пропозицією пожертвувати своїм брендом та всією інформацією для нового проекту, який би розвивався за підтримки Фонду Вікімедіа (ФВМ). Ця ідея була підтримана Опікунською Радою ФВМ, і сайт перемістився на сервери фонду у листопаді 2012 року, на яких він перебував до цього часу у бета-версії.

Wikivoyage поширюється, згідно з вільною ліцензією Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0, що дозволяє вільно читати, копіювати, змінювати, зберігати, а також поширювати з будь-якою метою вміст сторінок проекту за умови збереження цієї ліцензії та посилань на оригінальне авторство.

Джерело: Zaxid.net
Розділи: Туристичні новини

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути