chrome firefox opera safari iexplorer

З весни в Україні заборонять відкривати нові аптеки в межах 300 метрів

21 січня 2013 о 16:45

Вже у квітні-травні 2013 року в Україні буде введено новий порядок відкриття аптек, за яким аптеки повинні будуть відкриватися на відстані не менше ніж 300 метрів одна від одної у містах, де проживають понад 1 млн людей і не ближче ніж за 500 метрів одна від одної — в містах до 1 млн осіб.

Про це на прес-конференції заявив голова Державної лікарської служби України Олексій Соловйов.

«Ми плануємо ввести норму „пішохідної доступності“ між аптеками у містах, щоб не допустити, коли 2 аптеки відкриваються двері у двері і починають конкурувати між собою не в цінах... У містах з населенням від 1 млн осіб і більше... відстань між двома аптеками має становити 300 метрів. З населенням до 1 млн осіб — не менше 500 метрів», — заявив Соловйов.

Окрім того, Соловйов зазначив, що введення такої норми не спричинить скорочення аптек: «Цією нормою ми пропонуємо припинити ось таке хаотичне відкриття аптечних установ... Тому прогнозувати зменшення кількості аптечних установ у Києві не можна, однозначно їхня кількість не зменшиться, але структура самої аптечної мережі набуде більш впорядкованого стану і не буде необґрунтованої конкуренції».

За даними Держлікслужби, на сьогодні в Україні працює 6,5 тис. суб'єктів підприємництва, які мають ліцензії на оптову та роздрібну торгівлю ліками, у країні діє близько 20 тис. аптек та аптечних пунктів. Кількість аптек за 2012 рік збільшилася на 3,5% — до 14,8 тис., торік усі аптечні кіоски були закриті або переобладнані у повноцінні аптеки.

17 березня

Інші дати
Народився Михайло Врубель
(1856, м. Омськ - 1910) - російський художник, 1884-1889 роки жив і працював у Києві. Тут виконав настінні розписи у Кирилівській церкві та ескізи орнаментів і розписів для Володимирського собору, відновлював живопис у Софіївському соборі.
Розгорнути
Народився Августин Волошин
(1874, с.Келечин Закарпатська область - 1946) - політичний, культурний, релігійний діяч Закарпаття, президент Карпатської України.
«Фундаментом держави є культура, що лучить елементи у державну цілість... Не тільки учитель може навчати, але може його навчати і виховувати і урядовець, вояк, промисловець» (Августин Волошин)
Розгорнути
Народився Юрій Дольд-Михайлик
(1903, с. Бутенки, Полтавська область – 1966) – український письменник, сценарист. Автор роману-трилогії «І один у полі воїн», «У чорних лицарів», «Над Шпрее клубочаться хмари».
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...