chrome firefox opera safari iexplorer

Для буковинських пам'яток архітектури розроблять QR-коди

18 лютого 2013 о 17:00

Для пам’яток архітектури на Буковині розроблять QR-коди, які міститимуть інформацію для туристів, оптимізовану під перегляд з мобільних пристроїв.

Про це повідомив голова Чернівецької ОДА Михайло Папієв, передає кореспондент УКРІНФОРМу.

«Якщо ми кажемо про туризм як один із пріоритетних напрямів роботи крайової влади та важливу складову економіки регіону, то для розвитку галузі і популяризації Буковини нам варто використовувати усі сучасні дієві методи. Наприклад, створити QR-коди для визначних пам’яток архітектури міста й туристичних об’єктів краю», — зазначив він.

Коди дозволять гостям Буковини легко орієнтуватися в місті та області. Особливо це стосується іноземних туристів, які не знають української мови, а інформацію, зчитану з QR-коду телефоном чи планшетом, будуть отримувати англійською та, наприклад, німецькою. Практика таких кодів широко використовується у сусідніх країнах та загалом у світі. Кілька міст України також активно впроваджують їх.

«Така сучасна комунікація із туристами та створення комфортних умов для їх перебування на Буковині — правильний, зручний, дієвий та малозатратний шлях промоції регіону», — підкреслив голова ОДА.

QR-код (англ. quick response — швидкий відгук) — матричний код (двовимірний штрих-код). Вміщує більше інформації, ніж штрих-код. Основна перевага QR-коду — легке розпізнавання скануючим обладнанням (в тому числі, й фотокамерою мобільного телефону), що дає можливість використання в торгівлі, на виробництві, в логістиці, туризмі.

15 листопада

Інші дати
15 листопада відзначають:
  • Міжнародний день відмови від куріння.
  • Міжнародний день філософії.
Розгорнути
Народився Іван Падалка
(1894, с.Жорнокльови, Черкаська область – 1937) – український художник. Cтворив картини «Збирають баклажани», «Молочниці», «Cіножать», «У колгоспному саду», «Фотограф на селі», «Шахтарі», портрети М. Коцюбинського, П. Панча, Г. Cковороди; гравюри і графічні цикли «Вантажник», «Дніпрельстан» «Криворіжжя», «Полільниця», «Яблучко» та ін. 13 липня 1937 року Військова Колегія Верховного Суду СРСР засудила І. І. Падалку як «учасника націонал-фашистської терористичної організації, що ставив за мету відторгнення України від СРСР та реставрацію капіталізму» до вищої міри покарання — розстрілу. Того ж дня вирок було виконано. 1 лютого 1958 року Військова Колегія Верховного Суду СРСР знову повертається до справи І. І. Падалки і визнає її сфальсифікованою працівниками органів НКВС. Художника реабілітовано.
Розгорнути
Народився Володимир Блавацький (Трач)
(1900, м.Косів, Івано-Франківська область – 1953) – видатний український актор, режисер. В 1933 році у Львові створив художній театр «Заграва», який багато в чому орієнтувався на естетичні засади «Березоля» Леся Курбаса.
Розгорнути