chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові на території охоронної зони ЮНЕСКО знищено археологічний об'єкт

21 лютого 2013 о 16:01

Реставрацію пам'яток культурної спадщини національного значення на вул. Шевській, 14-16 проведено з порушенням державних будівельних норм, пам’яткоохоронного законодавства. Такий факт виявлено у ході перевірки прокуратурою Львова, повідомили УНН в прес-службі прокуратури.

З’ясовано, що реставраційні земляні роботи у подвір’ї та підвальних приміщеннях згаданих будинків-пам’яток виконувались підприємством-підрядником на замовлення суб’єкта господарювання, відповідно до проектної документації, розробленої УРСНРІ «Укрзахідпроектреставрація».

Водночас, Міністерством культури України та орендодавцем цього майна – управлінням комунальної власності ЛМР не надавались погодження на проведення вказаних робіт. Крім цього, усупереч закону, реконструкцію розпочато за відсутності результатів археологічних досліджень вказаного об’єкта.

Унаслідок таких незаконних дій знищено частину давнього археологічного культурного шару у подвір’ї та підвальних приміщеннях будинків-пам’яток національного значення, що внесені до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Зважаючи на це, прокуратурою Львова внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення кримінального правопорушення за ч. 5 ст. 298 КК України посадовими особами зазначених приватних підприємств та УРСНРІ «Укрзахідпроектреставрація».

Хід розслідування у цьому провадженні перебуває на контролі прокуратури Львова.

Нагадаємо, понад 200 пам’яток Львова, що входять до переліку ЮНЕСКО, потребують реставрації. Однак грошей з державного бюджету на це не виділили. А міський бюджет профінансувати ремонт споруд та пам'ятників невзмозі.

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути