chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні знімають першу документалку про Ольгу Кобилянську

27 лютого 2013 о 15:01

Про буковинку Ольгу Кобилянську знімають перший документальний фільм. Його покажуть до 150-річного ювілею письменниці цього року.

Над фільмом працює автор і ведуча, чернівчанка Наталка Сопіт у рамках серіалу документальних фільмів «Гра долі», який показують на 5 каналі. Знімають та продюсують стрічку на студії «Віател».

«Ми шукали хроніку, ігрові фільми передивлялися, фотографії, які можна було використати. Відзняли музеї письменниці у Чернівцях та Димці, — розказує Галина Криворчук, директор студії „Віател“ та со-продюсер стрічки. — Про Ольгу Кобилянського немає жодного документального фільму. Було знято кілька ігрових фільмів. Біографічний — 1954-го року у Москві. Дві стрічки за твором „Мелінхолійний вальс“ у 90-ті роки. А ще серіал „Цариця“ на 20-ть тридцятихвилинних епізодів».

«Чимало літературознавців вивчало її біографію та творчість. Користувалися переважно цим. Але для широкої публіки буде багато відкриттів про письменницю. Приміром, у 70 років вона стала справжньою фанаткою німого кіно. Тоді, у 30-х роках вона жила в Чернівцях у сім'ї племінниці свого чоловіка і не пропустила жодної кіноновинки. Ходила зі своїми подругами і сама за них платила,» — додає Галина Криворчук.

«У той час вона мріяла щоб по її твору „У неділю рано зілля копала“ зняли фільм. Писала листи на німецьку кіностудію. Описувала як і що можна було б зняти».

Документальну стрічку про Кобилянську знімали за кошти спонсорів. Зараз фільм знаходиться на стадії монтажу. Проте на завершення не вистачає 50 000 гривень.

У листопаді повнометражний фільм хочуть презентувати в Києві та Чернівцях. А протягом місяця на телебаченні покажуть 5 п'ятнадцятихвилинних серій.
Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/culture/_u-70-rokiv-kobilyanska-stala-fanatkoyu-nimogo-kino-pro-pismennicyu-znimayut-pers/484627">Gazeta.ua</a>

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Новини культури

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути