chrome firefox opera safari iexplorer

Запорізькі нейрохірурги виконали унікальну операцію

27 лютого 2013 о 11:01

...Студентку одного із запорізьких вишів біда спіткала в той момент, коли вона просто стояла на зупинці громадського транспорту. Аж раптом у групу потенційних пасажирів влетів джип одного з мажорів — водій, між іншим, донині не покараний. А згадана вище вісімнадцятирічна студентка потрапила не в салон тролейбуса, а до карети швидкої допомоги Центру екстремальної медицини.

У нейрохірургічному відділенні Запорізького обласного шпиталю медики констатували низку травм, найважчою з–поміж яких була черепно–мозкова. Ускладнювала операцію та обставина, що «латати» череп нейрохірургам довелося у мінімальній — кількаміліметровій! — відстані від ока. Однак і після успішного, без погіршення зору, оперативного втручання надзвичайно велика ділянка черепа пацієнтки була прикрита лише шкірою! Відсутність кісткової основи мінімізувала захист мозку, посилювала ризики його пошкодження ззовні.

Очолюваний доктором медичних наук Сергієм Тяглим колектив не лише повернув дівчині життя, а й уможливив його повноцінність завдяки імплантації штучної оболонки мозку. За спеціальною технологією спершу змоделювали на комп’ютері череп потерпілої, виготовили його макет, а потім, в одному з НДІ, — і пластину–протез. Не з пластику, як це зазвичай робили досі, а з титану. Фахівці акцентують на перевагах титану з огляду на його не лише міцність, а й легкість — у сенсі як фізичному, так і сприйняття організмом людини.

Майже рік лікування — і дівчина повертається до нормального життя. Тепер залишилося дочекатися відновлення пишної зачіски, аби було чим прикрити ділянку імплантації. А для багатьох інших пацієнтів ноу–хау запорізьких нейрохірургів стане, без сумніву, рятівним, оскільки дозволить надійно замінити легким титаном кісткову основу.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути