chrome firefox opera safari iexplorer

Чиновники доповіли, що нафтова пляма під Одесою зникла самостійно

20 березня 2013 о 11:57

Велика нафтова пляма площею понад 5 кв. км біля берегів Одеської області зникла самостійно, відзвітували в обласній Держслужбі з надзвичайних ситуацій, повідомляє сайт Дзеркала тижня.

За даними відомства, 19 березня спеціально створена комісія разом зі співробітниками Державної екологічної інспекції з охорони довкілля на вертольоті облетіла місце затоплення судна «Nikolay Bauman» і прилеглих територіальних вод, обстеживши територію в радіусі близько 2 кілометрів, і слідів розливу нафти не виявила.

Були виявлені аварійний буй, швартовочний канат і дерев'яна балка, що видно при певній висоті хвиль.

«Слідів забруднення водної поверхні нафтопродуктами не встановлено, про що складено акт обстеження території», — повідомила прес-служба відомства.

Крім того, за інформацією начальника державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря. Лихачова, відібрані проби поверхневої води показали відсутність у них нафтопродуктів.

Нагадаємо, забруднення морських територіальних вод України сталося біля узбережжя Одеської області в результаті потрапляння у воду нафтопродуктів з теплохода «Nikolay Bauman», затонулого 6 березня. Всі 11 членів екіпажа-врятувалися на човні.

Згідно з останніми вимірами, площа нафтової плями становила близько 5,3 кв. км.

Прокуратура порушила кримінальну справу за попередньою кваліфікацією «забруднення моря» і «порушення правил охорони води».

Пізніше начальник відділу екологічного та радіаційного контролю в пунктах пропуску Олег Золотарьов висловив думку, що пляма нафтопродуктів має самоліквідуватися.

Розділи: Довкілля

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути