chrome firefox opera safari iexplorer

«Екологічна бомба» під Одесою: нафтова пляма площею понад 840 тисяч квадратних метрів

13 березня 2013 о 17:19

Біля узбережжя Одеської області відбулося велике забруднення води Чорного моря. Площа нафтової плями становить понад 840 тисяч квадратних метрів.

За даними Дунайської прокуратури, нафтопродукти потрапили у воду з теплохода «Nikolay Bauman», затонулого в районі Старостамбульського гирла на відстані 5 км від нульового кілометра у Чорному морі, повідомляє Дзеркало тижня.

Молдавське судно, яке прямувало з Туреччини у порт Херсон з вантажем гіпсу (за деякими даними, близько трьох тисяч тонн) і устаткування, отримало пробоїну і затонуло 6 березня. Обійшлося без жертв — всі 11 членів екіпажу врятувалися на човні.

В машинному відділенні теплохода перебувало 4 тонни паливно-мастильних матеріалів.

Як повідомили у прес-службі Одеської області, зараз органи державного контролю встановлюють обсяг нафтопродуктів, що потрапили у водне середовище, розраховують заподіяний навколишньому середовищу збиток і вживають заходів щодо притягнення до встановленої законом відповідальності винних осіб.

Також організовані заходи з ліквідації наслідків забруднення.

До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про кримінальні правопорушення з попередньою кваліфікацією «забруднення моря» і «порушення правил охорони води».

Прокуратура зайнялася ще одним випадком розливу нафтопродуктів — забруднення було виявлено в акваторії Ренійського морського торгового порту, на Дунаї, біля причалу і поблизу судна «TEMEXRON-2». Розмір забрудненої водної поверхні річки становить близько 800 метрів.

Досудове розслідування взято на контроль прокуратурою області.

Розділи: Довкілля

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути