chrome firefox opera safari iexplorer

Коломийські чиновники поживилися на монументі Івану Франку

20 березня 2013 о 13:53

Бронзова постать Івана Франка, урочисто відкрита наприкінці минулого літа в середмісті Коломиї, як нині з’ясували слідчі прокуратури, постала не у повній красі. Прикро, позаяк кошти на спорудження монумента видатному українцю, котрий неодноразово відвідував місто над Прутом, до того ж сидів тут у криміналі як політв’язень, збирали дев’ять років.

А освітяни міста, аби прискорити цей процес, навіть переказали на спорудження пам’ятника свій скромний одноденний заробіток, пише Україна молода.

Спільними зусиллями громади й меценатів благородну місію увічнення Каменяра в Коломиї таки завершили, офіційно витративши на це 659 тисяч гривень. Проте через півроку бронзову постать поета оповила щільна завіса корупційного шлейфу.

У правоохоронців, як повідомили у прес–службі обласної прокуратури, вже достатньо підстав вважати, що коломийські чиновники не тільки внесли завідомо неправдиві відомості до актів виконаних робіт, а й «встановили» довкола пам’ятника віртуальну ковану огорожу, якої насправді немає, та непомірно завищили кількість гранітних плит на прилеглій до нього території.

За фактом розкрадання 115 тисяч гривень розпочато кримінальне провадження.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути