chrome firefox opera safari iexplorer

Понад сто священиків взяли участь у лижних змаганнях

01 березня 2013 о 09:28

На гірськолижному курорті «Буковель» 28 лютого відбулись лижні змагання з гігант слалому для священиків і студентів навчальних закладів УГКЦ «Кубок Блаженного Йосафата Коциловського».

Учасниками змагань стали близько сотні священиків та семінаристів, а також миряни Української Греко-Католицької Церкви, повідомляє прес-служба Українського католицького університету.

Митрополит Івано-Франківський Володимир (Війтишин) під час нагородження призерів зазначив: «Сьогодні ми, люди, які працюємо в Церкві, мали можливість відчути себе спортсменами, що мають велику волю і бажання, практику і намагаються втілити їх в життя. Ви показали дуже добрі показники. Такий здоровий приклад ми повинні показувати іншим».

Фото прес-служби УКУ

Фото прес-служби УКУ

Один з ініціаторів змагань, владика Борис (Ґудзяк), який став срібним призером у категорії «Духовенство» поділився враженнями: «Годі було очікувати такої кількості учасників та ідеальної погоди. Ми всі у цьому бачимо, якого великого Бога маємо. Я впевнений, що ця традиція буде рости і розвиватися. Цей кубок, названий на честь, ім’я Блаженного Йосафата Коциловського. Єпископ Перемиський був дуже вимогливий у священичій дисципліні, але любив спорт. Сьогодні ми шукаємо нові категорії і стиль, щоб промовити до людей у ХХІ ст... Лижі – це один із засобів нашої євангелізації».

Призери лижних змагань «Кубок Блаженного Йосафата Коциловського» були визначені у таких категорія:
Категорія «Священики до 40 років»:
І – о. Микола Семенишин
ІІ — о. Богдан Чеборак
ІІІ – о. Софрон Зелінський

Категорія «Священики після 40»:

І – о. Тарас Шпех
ІІ – владика Борис Ґудзяк
ІІІ – о. Петро Глібчук

Категорія «Семінаристи та студенти навчальних закладів УГКЦ»
І Артемій Димид
ІІ Василь Качмарський
ІІІ Богдан Кліщ

Категорія «Родини серед дорослих»:
І Василь та Іван Качмарських
ІІ Андрій та Оксана Стадницькі
ІІІ Андрій Задільський та Лідія Афанасієва

Категорія «Родини серед дорослих і дітей»
І – Юстина та Марко Загаратовські
ІІ – Петро і Ганна Дідула
ІІІ Павло і Галина Дідули

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути