chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні таксисти відзначають своє професійне свято

22 березня 2013 о 09:33

Сьогодні водії таксі всього світу відзначають своє професійне свято. Так, саме 22 березня в 1907 році на вулиці Лондона вийшли перші авто, обладнані спеціальними лічильниками.

Так, перші лондонські таксі були зеленого і червоного кольорів. Жовтий колір, який прийнято вважати традиційним для цих авто, з'явився завдяки Джону Гертц, засновнику компанії Hertz Corporation.

Складаючи старі машини в рахунок сплати за нові, винахідливий американець змінював колір вживаних авто на жовтий і використовував їх як таксі. Таким чином, яскраві автомобілі легко було побачити на вулицях міста, і пізніше практику робити таксі жовтого кольору взяли за правило майже всі аналогічні компанії, а жовтий став традиційним кольором таксі для всього світу.

Тим не менше, лондонські таксі традиційно фарбують в чорний колір, польські таксі зазвичай різнокольорові. У Гонконгу є три види забарвлення таксі: найчастіше — червоне, зелені таксі використовуються в районі Нових Територій, а сині — на островах Лантау. В ОАЕ такі авто, як правило, пофарбовані в кремовий колір, як і в Німеччині. У Сінгапурі таксомотори блакитні, а в Таїланді — рожеві.

Зазначимо, що ще одним пізнаваним знаком таксі є візерунок у вигляді шашечок. За однією з версій, перший такий орнамент з'явився в 20-х роках минулого століття на машинах компанії в США, яка запозичила їх з гоночної символіки. Він повинен був привертати увагу потенційних пасажирів і символізувати швидкість пересування.

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути