chrome firefox opera safari iexplorer

У Коломиї декламуватимуть Шевченкову поезію впродовж 200 діб

05 березня 2013 о 15:23

Коломийський педагогічний коледж замахнувся на рекорд тривалості читання віршів, започаткувавши проект «Слово Кобзаря», присвячений 200–річчю від дня народження Тараса Шевченка, пише Україна молода.

«Від середи і впродовж 200 наступних робочих днів у актовій залі нашого навчального закладу студенти, викладачі, письменники, громадські діячі і всі бажаючі декламуватимуть рядки з «Кобзаря» — близько трьох сторінок щодоби, — розповідає директор коледжу Валерій Ковтун. — Останню сторінку ми разом прочитаємо 9 березня 2014–го, якраз на славний ювілей нашого національного пророка. Таким чином, ми хочемо передусім заохотити студентів до глибшого вивчення творчої спадщини Тараса Шевченка і привернути до неї увагу всіх краян, аби й вони читали–перечитували безсмертні рядки «Кобзаря», доростали до них розумом і серцем».

Майбутні педагоги на завтрашній старт проекту вийдуть у поетичному всеозброєнні — завдяки Коломийському міськрайонному товариству «Просвіта» кожен з майже тисячі студентів коледжу отримав персональний «Кобзар».

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути