chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні необхідно боротися з бідністю, а не з торгівлею вживаними речами

19 березня 2013 о 10:27

Чергова ініціатива щодо заборони торгівлі в Україні вживаними речами виникає не вперше. І знову треба пояснювати, що тема заборони торгівлі «секонд-хенду» стане актуальною лише тоді, коли ми будемо жити в багатій країні.

Сьогодні, згідно з соціологічним дослідженням, проведеним «Українським демократичним колом» у лютому поточного року, 53,4% громадян України оцінюють свій матеріальний стан як такий, що не дозволяє купувати певні речі. Так, 6,8% українців – дуже бідні люди, яким не вистачає грошей навіть на їжу, а 46,6% громадян зазначили, що «нам вистачає грошей на їжу, але купувати одяг чи взуття вже складно».

Маємо також спеціальне дослідження про структуру використання та купівлі вживаних речей. На сьогодні ситуація виглядає трагічною, адже в сільській місцевості – до 80% населення купує одяг «секонд-хенду».

За останні роки рівень бідності в Україні суттєво зріс і призвів до того, що навіть в місті Києві, за різними оцінками, дуже велика кількість людей, серед яких – працівники сфери охорони здоров’я, освіти та інших соціальних сфер, активно користується так званим одягом «для бідного населення».

Тому пропоную урядовцям і депутатам сконцентрувати свою увагу на боротьбі з бідністю та розробці таких рішень, які б дали можливість розширити середній клас та зменшити кількість бідного населення в Україні. І тоді ситуація з придбанням товарів «секонд-хенду» вирішиться сама собою.

Микола Томенко, народний депутат України

Розділи: Думка читачів

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути