chrome firefox opera safari iexplorer

Весь Київ чистять лише чотири снігоприбиральні машини

29 березня 2013 о 13:21

У 2012 році київська влада не закупила необхідної снігоочисної техніки, тому під час рекордного снігопаду в місті не було достатньої кількості машин.

Про це заявив колишній перший заступник голови Київської міськдержадміністрації Олександр Мазурчак в інтерв’ю «Комсомольській правді в Україні».

Зокрема, відповідаючи на запитання, чи правда, що Київ купив снігоочисної техніки на 100 млн грн, Мазурчак заявив: «Техніку не купили! У листопаді 2012 року на сесії міської ради ухвалили рішення виділити «Київавтодору» гроші на закупівлю техніки в лізинг. Але не було ні грошей, ні конкурсу про закупівлю».

«Тому у нас є тільки те, що ми купили раніше – на 10 мільйонів гривень», — сказав він.

При цьому Мазурчак зазначив, що в столиці працюють тільки чотири снігоприбиральні машини, які відразу загрібають сніг і вантажать його у вантажівку. «Їх називають «золоті ручки». У робочому стані в Києві їх залишилося всього чотири штуки. Вони зараз у роботі. Купити більше ми не можемо – дорого», — пояснив він.

Крім того, Мазурчак впевнений, що своєчасна заборона на в’їзд до Києва великої вантажної техніки не запобігла би в столиці транспортному колапсу. «О першій годині дня пішов сніг, о другій годині дня відбулося засідання комісії, а о п’ятій вечора я підписав заборону на в’їзд хур до Києва. Але до співробітників ДАІ вона прийшла занадто пізно», — зазначив чиновник.

«Хоча якби ми й не пустили в місто хури, то це мало б змінило ситуацію. Усередині Києва з технологічних причин перебуває близько однієї тисячі хур – це транспорт, який розвантажує продукти в супермаркетах, забирає продукцію з підприємств, заводів. Але їхня кількість не мала значення. Все одно трамваї, тролейбуси, автобуси зупинилися. І скупчення машин, які їхали на лисій гумі того дня, від кількості фур не залежало, як і десятки аварій, які сталися», — заявив Мазурчак.

Також він заявив, що вже 15 років дружить з головою КМДА Олександром Поповим і впевнений, що його не звільнять. «Я не бачу на сьогодні кандидатури, яка змогла би більш ефективно керувати містом, ніж Попов», — пояснив Мазурчак.

Як повідомляли «Коментарі», 22-23 березня західних і центральних областях України пройшов найсильніший за всю історію снігопад. Найбільше від стихії постраждав Київ, де випало 40 млн тонн снігу. У місті зупинився громадський транспорт, закрилися аеропорти, суттєво ускладнився рух потягів. У столиці була оголошена надзвичайна ситуація. Наразі очищення доріг столиці від снігу продовжується, рух транспорту все ще ускладнений.

При цьому в ході телемарафону, присвяченого роботі з ліквідації наслідків снігопадів, Попов поскаржився, що оснащення комунальних служб Києва у 7-10 разів відстає від рівня комунальників Москви. «З тим технічним парком, який у нас є, такі проблеми вирішити неможливо», — повідомив Олександр Попов.

Джерело: Коментарі
Розділи: Суспільство

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути