chrome firefox opera safari iexplorer

На європейській першості з важкої атлетики Україна завоювала 5 медалей

15 квітня 2013 о 11:26

Збірна України з важкої атлетики навіть без олімпійського чемпіона Олексія Торохтія і бронзової медалістки Юлії Калини вдало виступили на чемпіонаті Європи в Тірані. Наша команда завоювала дві золоті, срібну та бронзову нагороду.

Слідом за перемогою Юлії Паратової у жіночої збірної золотом відзначилася і Світлана Чернявська у категорії до 75 кг. Надія Миронюк (до 69 кг) і Ганна Козенко (понад 75 кг) фінішували на третьому місці.

Трохи не пощастило досвідченому атлетові Артему Удачіну (категорія понад 105 кг), який у результаті отримав срібну медалль. Його результат у двоборстві 442 кг (200+242 кг) став таким самим, як і у росіянина Руслана Албегова (195+247 кг).

Лише додаткове правило, згідно з яким перевагу при рівності показників має той спортсмен, у якого менша особиста вага, вивело російського штангіста на перше місце. В Удачіна — 169,25, в Албегова — значно менше 155,85 кг.

Тим не менше, для Удачіна срібло — вже гарний результат, враховуючи, що востаннє він вигравав медаль чемпіонату три роки тому. Тоді на змаганнях в Антальї він був третім.

Відзначимо, що загальний залік впевнено виграла збірна Росії, другим став Азербайджан.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути