chrome firefox opera safari iexplorer

«Вікіпедія» виступила проти цензури на своєму сайті

10 квітня 2013 о 16:07

Засновник онлайн-енциклопедії Вікіпедія Джиммі Вейлз виступив проти цензури на сайті, наголосивши, що хоче бачити ресурс заблокованим, ніж співпрацювати з цензорами.

«Я вважаю, що блокування завжди є перевагою перед поступками цензорам. Важливо розуміти, що страх повного блокування сайту заснований на побоюваннях, що деякі (імовірно, невеликі) інтернет-провайдери з технічних причин не можуть блокувати окремі сторінки, що змушує їх перекрити доступ до сайту цілком», — цитує слова засновника Вікіпедії Кореспондент.

За його словами, ті провайдери, які будуть блокувати цілий сайт, а не окремі інтернет-сторінки, дуже швидко втрачатимуть клієнтів. «Ми не слабкі, ми дуже сильні. Обслуговувати вимоги слабких і боягузливих політиків — тих, хто боїться поширення знань — не шлях Вікіпедії», — заявив Вейлз.

Як відомо, що минулого тижня представники російської Вікіпедії опублікували повідомлення Роскомнагляду про внесення статті «Куріння канабісу» у «чорний список» сайтів, і спілка авторів Вікіпедії вирішила відредагувати спірну статтю, а не видаляти її.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути