chrome firefox opera safari iexplorer

Кімната-майстерня у Санкт-Петербурзі, де малював і жив Шевченко, повинна стати постійнодіючим музеєм

22 травня 2013 о 16:24

Перебуваючи з робочим візитом у Санкт-Петербурзі, Голова Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко вчора взяв участь у VI Невському міжнародному екологічному конгресі. Сьогодні спільно з Генеральним консулом Генерального консульства України у Санкт-Петербурзі Наталією Прокопович провели низку заходів з нагоди 152-ї річниці перепоховання Тараса Шевченка, повідомляє сайт Миколи Томенка.

Зокрема, вони поклали квіти до пам’ятного каменя, де був вперше похований Тарас Шевченко на Смоленському православному цвинтарі, а також – до пам’ятника Шевченку. За участі представників українських організацій, викладачів та науковців у Російській академії мистецтв Микола Томенко презентував факсимільне видання «Альбому Т.Шевченка 1841—1843 рр.», який, як відомо, Шевченко розпочав в Петербурзі, а завершив у Києві.

Микола Томенко під час презентації поінформував про те, як в Україні проходить підготовка до святкування 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка. Водночас, до нього звернулися представники українських організацій з проханням допомогти вирішити питання щодо постійної, а не тимчасової роботи кімнати-музею Шевченка, яка знаходиться у Російській академії мистецтв. Як відомо, на сьогодні туди можна потрапити групам лише за спеціальним записом з огляду на те, що академія не має можливості фінансувати постійних працівників музею.

На переконання Миколи Томенка, це принципово важливе питання – щоб місце, де Тарас Шевченко творив, жив і, власне, закінчував своє земне життя, стало відкритим для всіх охочих. Він поінформував, що буде звертатися до українського уряду, щоб в рамках співпраці міністерств культури України та Росії був знайдений механізм забезпечення постійної діяльності кімнати-музею Тараса Шевченка у Санкт-Петербурзі.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути