chrome firefox opera safari iexplorer

Кімната-майстерня у Санкт-Петербурзі, де малював і жив Шевченко, повинна стати постійнодіючим музеєм

22 травня 2013 о 16:24

Перебуваючи з робочим візитом у Санкт-Петербурзі, Голова Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко вчора взяв участь у VI Невському міжнародному екологічному конгресі. Сьогодні спільно з Генеральним консулом Генерального консульства України у Санкт-Петербурзі Наталією Прокопович провели низку заходів з нагоди 152-ї річниці перепоховання Тараса Шевченка, повідомляє сайт Миколи Томенка.

Зокрема, вони поклали квіти до пам’ятного каменя, де був вперше похований Тарас Шевченко на Смоленському православному цвинтарі, а також – до пам’ятника Шевченку. За участі представників українських організацій, викладачів та науковців у Російській академії мистецтв Микола Томенко презентував факсимільне видання «Альбому Т.Шевченка 1841—1843 рр.», який, як відомо, Шевченко розпочав в Петербурзі, а завершив у Києві.

Микола Томенко під час презентації поінформував про те, як в Україні проходить підготовка до святкування 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка. Водночас, до нього звернулися представники українських організацій з проханням допомогти вирішити питання щодо постійної, а не тимчасової роботи кімнати-музею Шевченка, яка знаходиться у Російській академії мистецтв. Як відомо, на сьогодні туди можна потрапити групам лише за спеціальним записом з огляду на те, що академія не має можливості фінансувати постійних працівників музею.

На переконання Миколи Томенка, це принципово важливе питання – щоб місце, де Тарас Шевченко творив, жив і, власне, закінчував своє земне життя, стало відкритим для всіх охочих. Він поінформував, що буде звертатися до українського уряду, щоб в рамках співпраці міністерств культури України та Росії був знайдений механізм забезпечення постійної діяльності кімнати-музею Тараса Шевченка у Санкт-Петербурзі.

2 квітня

Інші дати
Дарія Дяченко
1924 – діяч партизанського руху. У роки Другої світової війни була учасницею загону «Партизанська іскра» на Миколаївщині. Загинула від рук окупантів. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Народився Серж Лифар
(1905, м. Київ - 1986) - балетний танцівник та хореограф українського походження, відомий як один із найвидатніших танцівників XX сторіччя. Сучасники називали його «богом танцю», «добрим генієм балету XX століття».
«Навіть прекрасний блискучий Париж не зміг примусити мене, киянина, забути мій широкий, величавий Дніпро». (Серж Лифар)
Розгорнути