chrome firefox opera safari iexplorer

На проведення зовнiшнього незалежного тестування може не вистачити коштів

17 травня 2013 о 14:15

На оплату співробітників, які організовують зовнішнє незалежне тестування, і на ремонт обладнання держава не додала 14 мільйонів гривень, повiдомила вчора директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева, пише Україна молода. 

«Ми вже підготували документи для Міністерства фінансів, а також для Міністерства науки й освіти про те, що у нас дефіцит фінансів, — розповіла пані Ірина. — На зар­плати співробітникам не вистачає 6,8 млн. гривень, і ці гроші нам потрібні вже у червні. Загалом нам не вистачає 14 млн. гривень, адже деяке друкарське обладнання зношене на 90 відсотків».

Утiм, як би там не було, але ЗНО вiдбудеться. У цьому році на тестування зареєструвалося 322 440 учнів, які напишуть 1,2 млн. тестів. Четверта частина дітей, які прийдуть на оцінювання, — випускники минулих років.

Більшість будуть писати ЗНО з максимальної кількості предметів, тобто з чотирьох (65 відсотків), з трьох предметів ЗНО здаватимуть 28 відсотків абітурієнтів, з двох предметів — 6 відсотків і з одного предмету — лише 1,1 відсотка. Найпопулярніший предмет, який учнi обирають, — це українська мова та література, на другому місці — математика, на третьому — історія України.

Прес–служба Міносвіти повідомила, що цього року 18 відсотків учнів вирішили здавати ЗНО мовами національних меншин, переважна більшість із них — російською.

Дата проведення ЗНО у 2013 році Предмет

3 червня

Хімія

5–6 червня

Українська мова та література

8 червня

Іноземна мова

10 червня

Російська мова

12–13 червня

Математика

15 червня

Географія

17 червня

Всесвітня історія

19–20 червня

Історія України

22 червня

Фізика

25 червня

Біологія

27 червня

Світова література

4–11 липня

Додаткова сесія для тих, хто не зміг здати ЗНО у визначений для цього день iз поважних причин

Розділи: Новини освіти

22 квітня

Інші дати
22 квітня відзначають:
  • Всесвітній день Матері-Землі (Міжнародний день Землі).
Розгорнути
Народився Анатолій Михайленко
(1939, хутір Комуна Полтавської обл. - 2007) - український письменнник, журналіст, видавець. Автор більше 30 книжок художньої прози й публіцистики, зокрема "Оливкова гілка з Рима", "Кленовий лист з Канади", "Пливе мій човен. Запах полину", "Заки море перелечу".
Розгорнути
Народився Євген Сагайдачний
(1886, м.Херсон – 1961) – український маляр, декоратор і педагог. Автор численних акварелей з гуцульського життя, залишив по собі велику колекцію народного, зокрема гуцульського, мистецтва.
Розгорнути
Народився Євген Козак
(1907, с. Колодне, Львівська область – 1988) – український композитор, диригент, педагог. Автор театралізованого концерту «Буковинське весілля», хорових пісень "Вівчарик", "Україно моя", "Думи мої", «Вітер з полонини», "Зелень кленова, вулиці Львова", обробок українських народних пісень, пісень на слова Т.Шевченка.
Ой, вічарику-вівчарю, Ти жени свою отару З гір високих, з полонини У широкую долину. Сядь зі мною в просінь світа, Заграй мені на трембіті, Розкажи мені - чи любиш? Чом до серця не голубиш? (Українська народна пісня)
Розгорнути

Новини Дивитися всі