chrome firefox opera safari iexplorer

У столиці відкривається виставка відреставрованих шедеврів мистецтва

28 травня 2013 о 14:21

Сьогодні у Національному музеї Тараса Шевченка відкривається виставка відреставрованих шедеврів українського та світового мистецтва з-понад 60 музеїв.

Як повідомили у прес-службі Міністерства культури України, відкриття експозиції «Минуле, врятоване для майбутнього: відроджені святині національного історико-культурного надбання. До 75-річчя Національного науково-дослідного реставраційного центру України» відбудеться о 16.00.

Зокрема, на виставці будуть представлені картини «Христос на Генісаретському озері» (1880 р.) Василя Полєнова, «Христос і самаритянка» роботи видатного майстра італійської школи епохи бароко Луки Джордано на прізвисько Фа Престо (1684 р.), «Юродивий» (Рим, Італія, 1883 р.) Павла Свєдомського.

Окрасою виставки є плащаниця, гаптована золотими нитками, вишита шовком по саєту (ХVII ст., Молдово-Валахія), реставрація якої розпочалась у лютому 2013 року та тривала три місяці.

Також на виставці представлені поліхромні скульптури «Архангел Михаїл» з Бердичівського монастиря Босих Кармелітів (XVIII ст.); «Святий» і «Пророк», створені Сисоєм Шалматовим для Троїцької церкви у селі Чоповичі Житомирської області (1774 р.); «Архістратиг Михаїл» (XVIII ст.).

Значною частиною експозиції є ікони: «Богородиця з Немовлям Христом» (XVII ст.), «Георгій Побідоносець» (1667 р.), Пресвятої Богородиці «Усіх скорботних радість» (кін. XVIII – поч. ХІХ ст.), «Успіння Пресвятої Богородиці» (кін. XVIII – поч. ХІХ ст.) та інші.

Джерело: culture.unian.net
Розділи: Новини культури

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути