chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві з’явився Міжнародний центр олімпійських досліджень

27 травня 2013 о 12:21

На базі Національного університету фізичного виховання і спорту у Києві з’явився Міжнародний центр олімпійських досліджень і олімпійської освіти.

Про це «Рідній країні» повідомили у прес-службі Національного університету фізичного виховання та спорту України.

За інформацією прес-служби, Центр виник у результаті спільної діяльності Національного Олімпійського Комітету,  Олімпійської академії України  та Національного університету фізичного виховання та спорту.

Надання міжнародного статусу Центру (існує з 1992р.) приурочене до важливої в олімпійському спорті дати – 100-річчя проведення в Києві Першої Російської Олімпіади 1913-го року. Центр буде займатися збором та вивченням усієї можливої інформації щодо історії та розвитку олімпійського руху.

Робота фахівців буде спрямована на максимальну популяризацію олімпізму різними шляхами – видання навчальної літератури, наукових та методичних посібників, розробка спеціальних програм для середніх та вищих навчальних закладів, проведення міжнародних семінарів, конференцій тощо.

IMG_4193_1

«Міжнародний статус Центру є важливим кроком для всього українського спорту. Для нас це не лише дасть можливість суттєво розширити міжнародні напрямки нашої діяльності, а й ще більшими темпами інтегрувати українську спортивну індустрію у світову», — зазначає Євгеній Імас, ректор Національного університету фізичного виховання і спорту України.

На відкриття приїхав президент Олімпійської ради Азії, президент Асоціації національних олімпійських комітетів Шейх Ахмад Аль-Фахад Аль-Сабах, що свідчить про інтерес до такої структури міжнародної спільноти. Тепер у Києві будуть проводити нові наукові розробки, гроші на які в тому числі зможуть бути залучені за допомогою міжнародних грантів.

«Нарешті ми зможемо не просто факультативно пропонувати освітні програми для юнацьких олімпіад та олімпійських фестивалів, а й розробляти їх офіційно та на конкретні замовлення», — говорить Марія Булатова, президент Олімпійської академії України та керівник Центру олімпійських досліджень та олімпійської освіти.

У найближчому майбутньому планується також запуск веб-сайту Центру, де в онлайн-режимі можна буде подати запит на отримання конкретної інформації щодо олімпійського руху.

Також в університеті готові приймати заявки від шкіл, гуртків, спортивних секцій чи просто батьків на проведення ознайомлювальних екскурсій.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути