chrome firefox opera safari iexplorer

Українські фотохудожники вперше реалізували мистецький проект «Україна: погляд з неба»

27 травня 2013 о 19:46

У Дніпропетровську створили унікальний альбом фотографій «з висоти польоту гелікоптера» «Україна: погляд з неба», розповів сьогодні на прес-конференції автор мистецького проекту «Україна: погляд з неба» Борис Філатов, повідомляє Радіо Свобода.

За його словами, цей мистецький проект унікальний для України: десятеро українських фотографів облетіли на вертольоті всі регіони України і зробили загалом понад 15 тисяч фотознімків, із яких згодом відібрали близько 130 найкращих.

«Цей фотоальбом показує нашу країну без чорнухи і одночасно без прикрас. Альбом ми побудували за принципом дуальних пар. До кожного фото був підібраний відповідний текст. При цьому ми абсолютно не використовували Photoshop. Художнім керівником нашого проекту став відомий український художник Петро Бевза. Основний масив фотографій зробили Дмитро Акімов, Олексій Шпак, Євген Лаптєв і Юрій Христьян», – розказав Борис Філатов.

Водночас координатор проекту Борис Брагінський розказав про труднощі, з якими довелось зіткнутись авторам проекту.

«Коли почалися польоти, стало ясно, що далеко не у всі зони можна залетіти, адже повітряний простір там закрито. Наприклад, багато гарних замків на Західній Україні виявилися для нас недоступними. Проблемою стало і те, що в низці областей не можна було купити авіаційний бензин. Треба віддати данину мужності фотографів, які на висоті 300 метрів висіли на ременях над прірвою і робили знімки», – сказав він.

Оригінали світлин, що є результати реалізації мистецького проекту «Україна: погляд з неба», презентують на виставці у Дніпропетровську, а примірники фотоальбому, який вийшов друком, планують використовувати як сувенірну продукцію – для подарунків іноземцям.

29 грудня

Інші дати
Народився Микола Стражеско
(1876, м.Одеса – 1952) – відомий терапевт-клініцист, академік. До цього часу не втратила актуальності і широко використовується на практиці класифікація недостатності кровообігу за Стражеско – Василенком. Інститут кардіології НАН України носить ім»я академіка М.Д.Стражеско.
Розгорнути
Народився Володимир Симиренко
(1891, с. Мліїв Черкаської обл. - 1938) - український вчений, селекціонер, помолог.
Розгорнути