chrome firefox opera safari iexplorer

Майже 70% українців цьогоріч не поїдуть на море через матеріальну скруту

12 червня 2013 о 15:15

Курорти Чорногорії, Туреччини чи Греції тепер нам тільки сняться. 68% українців не планують цього літа жодних поїздок на відпочинок, наводить дані свого опитування Київський міжнародний інститут соціології. Тоді як позитивно відповіли 25% опитаних.

З них 13% планують поїздку в Крим, Карпати чи інші місця, але в межах держави. Ще 6% поїдуть на дачу або у заміський будинок, а 4% проведуть літо в селі у родичів. Водночас кількість тих, хто планує поїздки за кордон, не перевищує антирекордні 2%. На відпочинок у межах України найбільше орієнтовані мешканці східного регіону (16%).

Експерти ж пояснюють, що залишитися вдома наших громадян змушує матеріальна криза. «Причина таких явищ єдина та беззаперечна: рівень доходів населення дуже низький. За останні три роки ситуація погіршується й погіршується. В країні спостерігається зростання показників безробіття, збільшення боргів iз виплати заробітної плати, невчасна індексація пенсійних виплат, соціальної допомоги. Суспільство перебуває у вкрай тяжкому стані, воно переживає депресію. Зрозуміло, що за таких умов люди не думають, де, коли і як відпочити чи оздоровитися, а лише занепокоєні, чим прогодувати сьогодні і завтра свою родину», — пояснює «УМ» позаштатний експерт із соціальної політики аналітичного Центру Разумкова Павло Розенко.

Мешканець Кіровоградської області Олег погоджується з «УМ»: думати сьогодні про море, на жаль, не доводиться: «Ми навіть не сподіваємося з’їздити бодай на тиждень. Якби йшлося про поїздку одного, можливо, можна було і вкластися. Але якщо ти маєш сім’ю з маленькою дитиною, яка все хоче і якій потрібно більше для відпочинку, ніж дорослим, то з теперішнім рівнем життя це нереально. Поїздка бодай на Азовське море на трьох обійдеться щонайменше у 4 тисячі гривень, не враховуючи харчування. Тому найшикарнішим цьогорічним відпочинком для моєї сім’ї будуть поїздки на місцеві річки та озера».

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути