chrome firefox opera safari iexplorer

У 2014 році українці зможуть купупати конфісковане майно на торгах в Інтернеті

21 червня 2013 о 09:24

Українці у наступному році зможуть через Інтернет купувати конфісковані машини і квартири дешевше. Очікується, що до будь-якого лота відкривається доступ для всіх потенційних покупців. Опікуватиметься торгами державна структура, зараз це знаходиться в руках комерсантів.

Зауважимо, що магазини з промовистою назвою конфіскат, що заполонили Київ, насправді, до конфіскату не мають жодного стосунку. Тут є або дешеві підробки, або просто неякісний товар. Справжній конфіскат — це коли брендові взуття та одяг продають у непримітних, закритих від стороннього ока крамницях. Тут для початку треба довго стукати, а потім назвати продавцеві знайоме прізвище. А один магазин із продажу конфіскату в готелі «Київ», працює, так би мовити, під наглядом колишнього високопосадовця. Стороннім вхід заборонено.

Представниця державної виконавчої служби, яка вилучає конфісковане та заарештоване майно для подальших аукціонів запевняє, що судові рішення не на користь держави — не її парафія. Усе, що іменем України вилучено, має виставлятися на торги. Аукціони тепер влаштовують комерційні фірми. У Києві їх є три. Жоден із представників на інтерв'ю не погодився.

Цікаві схеми існують із продажем конфіскованих квартир. Наприклад, двокімнатну квартиру в центрі Сімферополя на торги виставили за 194 тисячі грн. Реальна вартість — удвічі вища. Зацікавлені підтягуються до квартири, у ній і має відбутись аукціон. Та торги не відбуваються. На наступний аукціон ціна знизиться на 20 % і із кожним скасуванням аукціону ціна знову впаде. У підсумку стартова ціна знижується приблизно втричі. Випадковому покупцеві вигідний лот ніколи не дістанеться.

Торік держава на таких розпродажах заробила лише 22 млн грн. Міністр юстиції переконаний, що саме онлайн торги зроблять цей бізнес прозорим. Мовляв, таким чином будуть мінімізовані корупційні схеми. Віце-президент спілки адвокатів Петро Бойко побоюється, що найкращі лоти все одно дістануться своїм. Людям, так би мовити з вулиці, просто заблокують доступ для реєстрації на сайті, а довести що це зумисний збій системи, а не технічний, просто нереально. Лише наступний рік покаже, чи зможе держава монополізувавши цей бізнес, заробляти на цьому, чи гроші будуть йти повз державну кишеню.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути