chrome firefox opera safari iexplorer

Київський зоопарк може залишитися без слона

15 липня 2013 о 14:00

Колишній мер Києва Олександр Омельченко пообіцяв у разі подальшого погіршення стану слона Хораса, який мешкає в Київському зоопарку, передарувати його іншому звіринцю.

Він також висловив обурення у зв'язку із ситуацією, що виникла в зоопарку – арешт рахунків і проблеми з оплатою за електроенергію, повідомляють «Вести».

«Я можу взагалі передарувати слона іншому зоопарку. Я пропоную нинішньому директору прийти до мене в кабінет – я йому розповім, що потрібно робити. А краще, щоб всі три директора – нинішній і колишні – зібралися і подивилися б один одному в очі, що вони зробили із зоопарком», – сказав Омельченко.

Нагадаємо, раніше співробітники зоопарку разом із зоозахисниками написали лист, адресований голові Київської міської державної адміністрації Олександру Попову, в якому повідомили, що у слона Хораса розвинувся психологічний розлад – стереотипія. Розлад виявляється у тому, що тварина переминається з ноги на ногу і треться головою об прути.

У столичному зоопарку, в той же час, всі звинувачення заперечують і стверджують, що зі слоном все в порядку. І додають, що тварина такою і приїхала рік тому з Ростовського зоопарку.
«Ніякої стереотипії у слона у Ростові не спостерігалося, він прекрасно себе почував. Більше того, наші слони прекрасно себе почувають і зараз. Умови утримання чудові, у них великі площі як у літньому, так і в зимовому вольєрах. На жаль, нинішнє керівництво Київського зоопарку у нас ніколи не було, тому заява про те, що тварині в Ростові було мало місця, звучить дивно», – зазначила заступник директора з науки та зовнішніх зв'язків ростовського зоопарку Ніна Євтушенко.

До того ж обіцяних за Хораса двох білих ведмедів у Ростові так і не дочекалися. «У нас був підписаний договір обміну, ми міняли слона на пару білих ведмедів. Свою частину договору ми виконали, як ви пам'ятаєте, ще в минулому році, а Київський зоопарк свої зобов'язання перед нами не виконав досі», – додала Євтушенко.
Нинішній директор Київського зоопарку Євген Кирилюк стверджує, що питання доставки тварини вирішував його попередник – Олексій Толстоухов. «Умови договору дійсно передбачали обмін тваринами. Але білі ведмеді – досить рідкісні тварини, і знайти їх складно. Шукати їх повинен був сам Ростовський зоопарк, а ми б заплатили. І до цих пір готові платити. Угоду контролюю я, хоч вже і не працюю в зоопарку», – пояснив Толстоухов.

Те, що в Київський зоопарк не привезуть самок слона, вже очевидно – не готовий новий слоновник, за який зоопарк заборгував понад 3 млн грн. А самки, за словами зоологів, могли б значно поліпшити стан Хораса.

У зоопарку визнають, що ситуація складна і просять допомогти їм. «Зараз у нас мільйонні борги, через що заарештовують рахунки і нема чим платити зарплати співробітникам. Ми заробляємо за вихідні 150 тис. грн на квитках, і ці гроші йдуть на ремонти, продукти, якісь точкові питання і погашення старих боргів. Коли я прийшов до зоопарку, я хотів привернути сюди багатих людей, зробити клуб любителів тварин, члени якого могли б вкласти гроші в розвиток зоопарку і він би зажив по-новому. Але жоден депутат і бізнесмен не захотів долучитися до такої справи. У бюджеті грошей на зоопарк немає, так що я можу тільки запропонувати всім Києвом скинутися і навести лад у зоопарку, погасити старі борги», – підсумував гендиректор зоопарку Євген Кирилюк.

Джерело: УНІАН. Київ
Розділи: Суспільство

18 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Аверін
(1885, с. Чепіль, Харківська область – 1955) – український зоолог, громадський діяч. Опублікував близько 340 праць з ентомології, орнітології, мисливствознавства, рибництва, і охорони природи. Один із перших організаторів справи захисту рослин в УРСР і підготовки кадрів у цій галузі.
Розгорнути
Народився Володимир Різниченко
(1870, с. Велентієве, Чернігівська область – 1932) – український геолог, художник-карикатурист, поет. У своїх дослідженнях грунтовно висвітлив стратиграфію та тектоніку Середнього Придніпров’я («Природа Канівських дислокацій», «До питання про час і умови утворення укр. лесу», «Про четвертинні рухи земної кори в районі сер. Дніпра»). Ініціатор заснування Канівського музею-заповідника «Могила Т.Шевченка».
Розгорнути
Народилася Євгенія Ярошинська
(1868, с. Чуньків, Чернівецька область – 1904) – українська письменниця, етнограф, фольклорист, громадський діяч. Видала зібрані нею на Буковині «Народні пісні з-над Днітра».
Розгорнути
Народився Сергій Єфремов
(1876, с. Пальчик, Черкаська область - 1939) — український громадсько-політичний і державний діяч, літературний критик, історик літератури. Один з найвидатніших представників неонародництва в українській літературі. Автор видання «Щоденника» і «Листування» Т. Шевченка та фундаментального двотомника «Історія українського письменства».
Розгорнути