chrome firefox opera safari iexplorer

Київ буде епіцентром святкування 1025-річчя хрещення Київської Русі

16 липня 2013 о 15:30

Святкування річниці хрещення Київської Русі у Києві відбудеться за участю президентів України, Білорусії та Росії, а також участь у святкових заходах візьмуть предстоятелі помісних церков, у тому числі з інших держав, та велика кількість паломників.

У програмі святкування 1025-річчя хрещення Київської Русі у столиці відбудеться низка тематичних і культурно-мистецьких заходів:

У Музейно-виставковому центрі Музеї історії міста Києва триває виставка «Скарби Лавр України». Гості та мешканці столиці до 15 серпня мають нагоду побачити унікальні експозиції з трьох Лавр України: Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, Свято-Успенської Почаївської Лаври та Свято-Успенської Святогірської Лаври.
20 липня на Співочому полі Печерського ландшафтного парку відкриється тематична виставка квітів, яку доповнить фестиваль духовної християнської музики та співу за участю 10 хорових колективів церков різних конфесій.
23 липня за участю представників державної та міської влади, духовенства і науковців відбудеться засідання круглого столу з теми: «Роль християнства у житті українського народу».
27 липня на Хрещатику перед будівлею КМДА відбудеться святковий концерт за участю відомих гуртів.
28 липня на набережній Дніпра, поблизу Колони Магдебурзького права, проходитиме виставка Всеукраїнського бліц-конкурсу на визначення кращого ескізного проекту пам'ятного знака на честь 1025-річчя хрещення Київської Русі.
Також на киян та гостей столиці чекає святковий концентр і шоу, під час якого за допомогою сучасних спецефектів у 3D-форматі будуть відтворені сторінки історії українського народу та нашого міста.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути