chrome firefox opera safari iexplorer

Українці за рік поскаржились на міліцію майже 115 тисяч разів

03 липня 2013 о 17:22

За минулий рік органи прокуратури отримали майже 115 тис. скарг на дії міліції, однак кримінальні справи були відкриті лише по 0,3% з них.

Про це йдеться у звіті правозахисної організації Amnesty International, пише ТСН.ua. 

«Із 114 474 скарг на дії міліції, що надійшли до органів прокуратури у 2012 році, розслідування відбувалися лише за 1 750, із них лише 320 закінчились порушенням кримінальних справ проти 438 міліціонерів», — заявляють правозахисники. Виходить, що з майже 115 тисяч скарг на міліціонерів прокуратура розслідувала лише 1,5%, а порушила справи за 0,3% заяв.

«Протягом останнього десятиліття Amnesty International неодноразово висловлювала свою занепокоєність широко поширеною в Україні практикою застосування правоохоронцями катувань та інших видів жорстокого поводження.

Проблема залишається не менш актуальною і сьогодні», — наголошують правозахисники.  І зазначають — українським міліціонерам і далі вдається уникати розслідування і покарання за свою участь в жахливих злочинах.

В Amnesty International нагадали, що Європейський Суд з прав людини (ЄСПЛ) неодноразово критикував розслідування випадків катування та інших видів жорстокого поводження в Україні. І рекомендував створити цілком нову систему для розслідування порушень прав людини з боку правоохоронців.

Прийняття нового Кримінально-процесуального кодексу потенційно може вирішити цю проблему, вважають правозахисники. Бо новий кодекс містить положення про створення Державного бюро розслідувань для розслідування злочинів співробітників правоохоронних органів і високопосадовців.

На думку Amnesty International, це бюро має бути створене негайно як справді незалежна, неупереджена та ефективна установа, яка б у тому числі займалась розслідуванням скарг на порушення прав людини з боку працівників правоохоронних органів.

«Роль прокуратури в існуючій правоохоронній системі в усіх випадках заважає їй неупереджено розслідувати такі скарги, і практика неодноразово довела, що прокуратура не здатна ефективно виконувати ці функції», — зазначили правозахисники.

Розділи: Суспільство

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути