chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні масові афери з копіями паспортів

26 липня 2013 о 09:00

В соцмережах продають ксерокопії паспортів, які аферисти використовують для отримання кредитів, реєстрації фірм та махінацій в інтернеті. Придбати копії документів можна за $ 2-4, а на велику партію дають знижку $ 1,5. На думку юристів, витік даних стався в обмінниках, а ось банкіри нарікають на копі-центри, пишуть «Вести».

Купити копії паспортів можна в соцмережі «ВКонтакте» і на численних форумах. «Продам скіни (копії) українських паспортів — Київ і інші регіони, до деяких є пенсійні, ідентифікаційні коди, також є паси (паспорти) громадян Євросоюзу, $ 2-4 за штуку. Оптовикам знижки — до $ 1,5 за один», — пише продавець Євген.

При цьому є в мережі оголошення і покупців. «Куплю велику партію незасвічених паспортів. Потрібні нові обличчя» або «Потрібні копії паспортів українок від 23 до 30 років».

Цілі покупки чужих документів різні. «Я особисто купую для реєстрації на міжнародному ігровому сайті — граю в покер. Щоб на грі гарненько заробити, потрібно мати своїх підставних гравців, але кожного з них реєструють тільки за паспортом. Інакше система не пропустить гравця. Хтось використовує копії для інших інтернет-ігор, відкриття електронних гаманців і т. д., а хтось — в шахрайських цілях. Але я таких сам не бачив», — пише покупець Андрій.

Деякі дівчата купують документи для сайтів знайомств. «Все безпечно. Ми реєструємо за реальними паспортами дівчаток, а переписуються за них інші. Ми на листуванні заробляємо», — зазначає покупець Дана.

Проте деякі замовники використовують копії чужих паспортів для шахрайських схем. «У мене брав один чоловік копії паспортів, для того щоб оформити людей на роботу. У нього в відділі реально працює дві людини, а в штаті потрібно сім осіб. Так ось за пустушок, я так розумію, він гроші собі в кишеню кладе. Чув, що деякі свої фірми на копії чужих документів примудряються реєструвати, а потім людям доводиться бігати по судах і доводити, що не його фірма і він взагалі тут не при чому. Є і ті, хто на ці документи бере кредити», — написав нам продавець Євген. На питання, звідки беруть копії, він і його колеги відповідали неохоче. «Ну, хтось з обмінниками валют співпрацює, хтось бази даних зламує, інші варіанти. Насправді це дуже просто, тому і ціни такі низькі — від $ 1,5 до $ 4», — повідомив Євген.

Головними постачальниками копій документів є пункти обміну валют, кажуть експерти.

«Найголовніший постачальник персональної інформації — це кіоски по обміну валют. У них немає можливості захищати персональні дані, і вони не несуть відповідальності, співробітники банків. Останнім часом дійсно почастішали випадки, коли споживчі кредити беруться пачками на чужий паспорт. А люди потім повинні доводити, що гроші брали не вони, замовляючи графологічну експертизу. Добре, якщо їм вдасться довести, що їхню копію паспорта просто вкрали, але ж виходить не завжди.

Крім того, почастішали випадки, коли підприємства реєструються на копію паспорта. Людині приходять потім з податкової і вимагають відшкодувати мільйонні борги», — зазначив радник президента Асоціації українських банків Олексій Кущ.

Крім того, банкіри вважають, що можуть грішити і копі-центри. «Там більш імовірний витік, і ніякого контролю», — говорить топ-менеджер одного з великих банків.

А ось на думку правозахисника Едуарда Багірова, поширювати персональні дані можуть і самі банки, колектори і навіть оператори мобільного зв'язку.

Раніше повідомлялося, що українцям продають паспорти та свідоцтва про народження в інтернеті.

 

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

7 грудня

Інші дати
Народився Микола Устиянович
(1811, м. Миколаїв, Львівська область – 1885) – українського письменника і громадського діяча. Окремі його вірші ««Верховино, світку ти наш», «Гей, браття опришки» стали українськими народними піснями.
Розгорнути
Народився Микола Вороний
(1871, м.Дніпропетровськ - 1938) - українського поета, громадсько-політичного діяча, театрознавця, перекладача. У 1917 р. був одним із засновників і режисерів Українського національного театру. Автор поетичних збірок «Ліричні поезії», «В сяйві мрій», поеми «Євшан-Зілля».
Розгорнути
Народилася Катерина Білокур
(1900, с.Богданівка, Київська область – 1961) – українська художниця-самоучка, майстер українського народного декоративного живопису. Автор картин «Півонії», «Богданівські яблука», «За селом», «Натюрморт», «Хата в Богданівці», «Гай», «Колгоспне поле» та ін.
«Як би ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!» (Пабло Пікассо про Катерину Білокур)
Розгорнути