chrome firefox opera safari iexplorer

Помилки на пам’ятнику Шевченка у Дніпропетровську виправлять

17 серпня 2013 о 10:10

Відділ комунального господарства Жовтневої райради, що є замовником реконструкції пам’ятника Шевченку, має виправити помилки, допущені при написанні уривку з «Заповіту» на п’єдесталі. Таке рішення ухвалила міська художня рада при Дніпропетровській міській раді на своєму засіданні, повідомляє Радіо Свобода.

Зокрема, за рекомендацією філологів Дніпропетровського національного університету чотиривірш «Заповіту» відтворять у варіанті, наведеному у виданні: «Кобзаря» 2009 року. Поки помилки, допущені в написі на пам’ятнику Кобзареві в Дніпропетровську, заклеїли плівкою.

Проблема з виправленням напису ще й у тому, що норми сучасної української мови розходяться з авторським написанням Шевченка, це викликало дискусію в фаховому середовищі. У Дніпропетровську відновили 50-тонний пам’ятник Тарасові Шевченкові – один із найвищих у світі. Монумент повернули на своє місце на острові посеред Дніпра після майже дворічної відсутності; перед демонтажем його «обезголовили», що викликало нарікання громадськості.

Водночас, реставрувавши пам’ятник, підрядники зробили кілька помилок у викарбованому на п’єдесталі уривку з тексту «Заповіту». Зокрема, вони пропустили коми, слово «пом’янути» написали без апострофа, а «незлим» – у два слова («не злим»).

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути