chrome firefox opera safari iexplorer

Річки Карпат стрімко міліють, Лівобережжя можуть охопити пожежі

19 серпня 2013 о 13:37

Український гідрометеорологічний центр заявив про збереження надзвичайного рівня ризику пожеж у південних, східних, центральних регіонах та в Криму до 26 серпня, повідомив заступник голови центру Анатолій Прокопенко.

«19-25 серпня в Криму, у південних, східних областях, а також у Дніпропетровській та Луганській, більшості регіонів Полтавської, місцями в Черкаській області та на Закарпатті збережеться надзвичайно високий рівень пожежонебезпеки», — зазначив синоптик.

Прокопенко також додав, що це досить ризикована ситуація, оскільки в найближчі 2 тижні не очікується значних опадів у цих регіонах, що зменшило б ймовірність пожеж.

«На більшості річок карпатського регіону рівень води вже близький, а на деяких ділянках Тиси та Дністра вже нижчий, ніж мінімальний рівень за всі роки спостережень», — також поскаржився Прокопенко.

Водночас представник центру вказав, що на решті річок України залишається стабільна ситуація, і зафіксовано зниження рівня води всього лише на 1-10 см.

Раніше повідомлялося, що підвищення пожежонебезпеки не передбачається в Київській області. Але варто врахувати необхідні заходи обережності: утриматися від розпалювання багать, випалювання сухої трави та очерету.

Зазначимо, що в Україні останні кілька тижнів зберігається висока температура повітря з рідкісними послабленнями. Наразі синоптики не прогнозують похолодання.

Розділи: Довкілля

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути