chrome firefox opera safari iexplorer

Банки заплатять відсотки за депозитами сповна

25 вересня 2013 о 12:26

Українські банки зобов'язали платити відсотки за депозитами не тільки за життя, але і після смерті вкладників. Про це йдеться в постанові Судової палати у цивільних справах Верховного суду.

Досі у банків не було єдиного підходу в цьому питанні. Одні банки продовжують нараховувати відсотки за вкладом аж до закінчення терміну його розміщення (або до дати витребування вкладу спадкоємцем). А інші припиняють нарахування ставки відразу після отримання документів, що підтверджують факт смерті вкладника.

Звичайно фінансисти дізнаються про смерть вкладника, коли за грошима зі свідоцтвами про смерть приходять спадкоємці: вони заявляють про свої права на депозит і починають оформляти спадкування (займає близько півроку, весь цей час гроші залишаються на рахунку).

Юристи пояснюють неоднозначний підхід до виплат відсотків відсутністю чіткого юридичного формулювання у чинному законодавстві та різними трактуваннями Цивільного кодексу. Фінансисти роблять усе, щоб менше платити за депозитами, і наживаються навіть на мертвих. В результаті спадкоємцям доводиться через суд змушувати банки виплачувати відсотки за весь термін розміщення коштів.

Тепер суди будуть зобов'язані виносити рішення на користь громадян — змушувати банки виплачувати відсотки за весь термін розміщення грошей.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути