chrome firefox opera safari iexplorer

Головна водна артерія країни потребує негайного реанімування

10 вересня 2013 о 11:00

Незаконна забудова берегової смуги, викиди промислових та каналізаційних стоків, браконьєрський вилов риби — усе це призводить до купи проблем, серед них — обміління та зміна русла, — йдеться у новинах телеканалу «1+1».

Рибалки кажуть, що за останні 5 років риби удвічі поменшало, щоправда, карась та американський окунь, навпаки розплодились, стало більше водоростей.

Свої відходи в Дніпро скидають 300 підприємств. Нещодавно встановили,що двадцяти чотирьом із них ліміти на викиди були незаконно завищені. Через зношеність систем недоочищуються і каналізаційні стоки, що потрапляють у воду. Річкою пливуть мішки із смітям, проблем додають хімічні викиди заводів та забудова берегової смуги. Вздовж усього Дніпровського каскаду, як гриби, ростуть маєтки.

Негативні наслідки уже мають своє продовження. В інституті гідробіології дійшли висновку, що хімічний склад води змінився, вона стала солонішою. І тепер можна забути про юшку з карасів, щуки або судаків. Флора та фауна у Дніпрі буде іншою. Науковці переконують, що Дніпро вже не буде таким, як раніше. Щоб зберегти хоча б те, що залишилось, головне не втручатись у його життя.

Джерело: vnz.org.ua
Розділи: Довкілля

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути