chrome firefox opera safari iexplorer

Лікувальне озеро Аджиголь в Криму під загрозою зникнення

03 вересня 2013 о 10:55

Представники Кримської Республіканської Асоціації «Екологія і Світ» наголосили, що лікувальне озеро Аджиголь (сел. Приморське у Великій Феодосії – ред.) знаходиться під загрозою забруднення та зникнення.
Про це УНН повідомили в екологічній організації.

Прилегла до озера частина селища не має централізованого водовідведення та каналізаційних очисних споруд. При цьому за останні роки селище забудовується міні-готелями та пансіонатами, які скидають воду без будь-якої очистки в озеро і навіть у море.
«Без жодних угод та дозволів, на очах мешканців, відпочиваючих та селищних і міських властей, природоохоронних служб і інспекцій, загарбник зазіхає на унікальний ландшафт, унікальну екосистему лікувального озера, на унікальний бальнеологічний ресурс — лікувальні грязі, які є національним надбанням України» , — відзначили в організації.

Після звернень громадськості в 2011 році Держземінспекція зафіксувала захоплення земельної ділянки водного фонду площею 0,7 га що входить до земель озера Аджиголь. У листопаді 2011 року феодосійська прокуратура звернулася до суду і після тривалої тяжби у 2012 році Апеляційний суд АРК прийняв рішення зобов'язати звільнити земельну ділянку та повернути її до попереднього стану.

На цей час екологи вимагають від Державної виконавчої служби Головного управління юстиції в АРК, правоохоронців та влади вжити термінових заходів з припинення захоплення земель водного фонду і знищення озера Аджиголь.

«Кримські екологи звертаються до громадськості Криму і України, до всіх небайдужих до знищення природного надбання півострова: необхідно вжити всі заходи , щоб зберегти лікувальне озеро Аджиголь» , — наголошують представники екологічної організації.

Розділи: Довкілля

17 березня

Інші дати
Народився Михайло Врубель
(1856, м. Омськ - 1910) - російський художник, 1884-1889 роки жив і працював у Києві. Тут виконав настінні розписи у Кирилівській церкві та ескізи орнаментів і розписів для Володимирського собору, відновлював живопис у Софіївському соборі.
Розгорнути
Народився Августин Волошин
(1874, с.Келечин Закарпатська область - 1946) - політичний, культурний, релігійний діяч Закарпаття, президент Карпатської України.
«Фундаментом держави є культура, що лучить елементи у державну цілість... Не тільки учитель може навчати, але може його навчати і виховувати і урядовець, вояк, промисловець» (Августин Волошин)
Розгорнути
Народився Юрій Дольд-Михайлик
(1903, с. Бутенки, Полтавська область – 1966) – український письменник, сценарист. Автор роману-трилогії «І один у полі воїн», «У чорних лицарів», «Над Шпрее клубочаться хмари».
Розгорнути

Новини Дивитися всі