chrome firefox opera safari iexplorer

Нові санітарні норми для дитсадків поки що не вводитимуть

28 вересня 2013 о 09:21

Дію наказу Міністерства охорони здоров'я України №678 від 1 серпня про затвердження санітарних норм у дитячих садках має бути призупинено, заявляє прем'єр-міністр України Микола Азаров.

«Найближчим часом цей наказ повинен бути припинений, але підвищувати вимоги до дитячих садків, безумовно, в майбутньому необхідно», — написав Азаров на своїй сторінці в Facebook, спілкуючись з користувачами в п'ятницю.

Прем'єр повідомив, що це питання обговорювалося на останньому засіданні уряду в четвер, пише DT.UA .

«І я звернув увагу міністра охорони здоров'я на те, що необхідно призупинити її наказ і уважно розібратися з тими нормами, які закладені. Не можна все відразу вимагати, необхідно перше — забезпечити все це ресурсами, виконати, а потім вже закладати вимоги», — зазначив він.

Раніше в низці українських ЗМІ було оприлюднено відкритий лист дитячого лікаря Євгенія Комаровського, який закликав політиків втрутитися в ситуацію та скасувати цей наказ МОЗ.

Лікар наголошує, що в країні дуже серйозне становище з дитячими садами, оскільки у них не вистачає місць. «А ті, кому пощастило знайти місце, теж задоволені далеко не завжди: групи переповнені, нічим дихати, діти мерзнуть, комусь спекотно, гуляють рідко, часто хворіють», — зазначає у своєму листі лікар.

Разом з тим, він заявляє, що «жоден дитячий садок нашої країни не відповідає і ніколи не буде відповідати новоствореним санітарним нормам і правилам»; і що «тепер у нашій країні в принципі неможливо побудувати (створити, організувати) дитячий садок, відповідний нормам і правилам».

Комаровський пояснює, що в наказі є ряд взаємовиключних приписів, які призведуть до того, що «натовпи перевіряльників будуть бігати по дитячих садках та вимагати грошей, оскільки порушення є тепер у всіх».

Так, згідно наказу, в приміщеннях дитячого садка повинна бути відносна вологість повітря 40-60%, однак центральне опалення висушує повітря, відносна вологість в опалювальних приміщеннях завжди нижча 40%. Також за наказом, температура повітря в спальнях дитячого саду повинна бути (залежно від віку) в межах 18-21 °С. Мінімум 4-5 місяців в році для того, щоб підтримувати таку температуру, необхідно здійснювати кондиціювання повітря.

Лікар зазначає, що підняти вологість у приміщенні під час використання центрального опалення можна за допомогою зволожувачів повітря, однак наказом забороняється установка кондиціонерів і зволожувачів повітря будь-якого типу. «Тобто, закладаючи норми, законодавець свідомо позбавляє вас можливості слідувати цим нормам», — переконаний Комаровський.

Також лікар вважає необґрунтованою норму, відповідно до якої персонал дитячого дошкільного закладу не повинен надягати на пальці кільця і використовувати біжутерію. «Прийшли перевіряльники, зловили прибиральницю тітку Машу з обручкою... даєш наповнення бюджету», — висловив переконання медик.

Також Комаровський висловив обурення нормою наказу щодо озеленення території. «Не можна використовувати рослини, що викликають алергію» — як ніби є список рослин, на які алергії ніколи не буває", — зазначає лікар.

Він заявляє, що таких норм у законі сотні.

«І десятки вимог, явно розраховані на розумово відсталих читачів, типу „Перегорілі лампи підлягають своєчасній заміні“, або „Форма тіньових навісів може бути прямокутна або кругла...“ — а якщо овальна — так це незаконно», — висловив обурення дитячий лікар.

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути