chrome firefox opera safari iexplorer

Стали відомі 7 чудес Києва

27 вересня 2013 о 14:01

27 вересня, у День туризму, Оргкомітетом акції «7 чудес Києва» були оголошені та нагороджені переможці цієї акції. Урочиста церемонія відбулася у Києво-Печерській лаврі.

Нагадаємо, «7 чудес Києва» — це вже ІV етап всеукраїнської акції «7 чудес України», яка була започаткована у 2007 році Фондом Миколи Томенка «Рідна країна».

За цей час були визначені «7 історико-архітектурних чудес України», «7 природних чудес» та «7 чудес України: замки, фортеці, палаци».

Акція «7 чудес Києва» стартувала на початку 2013 року. Під час її першого етапу фахівцями, експертами та членами Оргкомітету акції були відібрані 30 об’єктів-фіналістів, які далі змагалися за звання чудес Києва. Так, з травня на офіційному сайті акції www.7chudes.in.ua розпочалося Інтернет-голосування, де кожний бажаючий мав змогу обрати свої 7 чудес Києва. Паралельно методом анкетування були опитані експерти, які теж визначили найкращі об’єкти столиці.

Саме за сумою показників Інтернет- та експертного голосування (50/50) і були визначені переможці акції «7 чудес Києва». Оргкомітетом також було прийнято рішення об’єднати в одну номінацію як об’єкти, що поєднані територіально та створюють своєрідні єдині історико-архітектурні та культурні комплекси міста, — Андріївську церкву з Андріївським узвозом, а також Києво-Могилянську академію зі Старим Подолом.

Отже, ПЕРЕМОЖЦЯМИ акції «7 чудес Києва» стали (за абеткою):

  • Андріївська церква та Андріївський узвіз
  • Будинок з химерами
  • Видубицький монастир
  • Володимирський собор
  • Києво-Могилянська академія та Старий Поділ
  • Києво-Печерська лавра
  • Софія Київська

Оргкомітетом акції було прийнято рішення спеціальними нагородами відзначити також СПЕЦНОМІНАНТІВ акції: Михайлівський Золотоверхий собор як найвизначніший з відтворених об’єктів Києва, а також Миколаївський костел та Національний художній музей як дві визначних пам’ятки столиці, які потребують негайної реставрації за підтримки держави.

За традицією, про переможців акції «7 чудес Києва» (як і про переможців попередніх акцій) будуть відзняті телевізійні передачі та видрукувана поліграфічна продукція – буклети, календарі тощо.

«Рідна країна»

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути