chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві вкотре спотворили вигляд «Київської фортеці». ФОТО

18 вересня 2013 о 16:54

У Києві спотворили зовнішній вигляд пам'ятки національного значення «Київська фортеця», пише Історична правда.

Йдеться про казарму жандармського полку, яка була частиною історико-архітектурної пам'ятки, повідомляє у своєму блозі краєзнавець Микола Афанасьєв.

До 2013 року вона мала дещо занедбаний, але близький до вигляду, що мають інші будівлі історіко-архітектурної пам'ятки - музею «Київська фортеця».

Так було...

«Влітку 2013 року споруду спіткало „покращення“, — пише Афанасьєв. — Цегляні стіни у 4-5 цеглин дбайливо прикрасили утеплювачем, на другому поверсі башти заклали бійниці».

А так стало: змінили склопакети, добудували трубу-витяжку...

За словами блогера, автентичні вікна будівлі замінили білими склопакетами, а до стіни прибудували вентиляціййні труби майбутньої їдальні.

...і драбину

«Особливої „автентичності“ додає новостворена мансарда з балконом та окремим входом, — пише Афанасьєв. — Що сталось з інтер'єрами споруди, яка охороняється державою, залишилося таємницею».

Блогер нагадує, що будівля казарми перебувала під охороною держави як пам'ятка архітектури.

 Червоним позачена казарма жандармського полку «Київської фортеці»

Як відомо, у липні 2012 року директор музею «Київська фортеця» В'ячеслав Кулініч був звільнений за «порушення трудової дисципліни».

Сам директор заявляв, що причиною звільнення була його відмова виконати рішення Київради про передачу башти № 4 Київської фортеці приватному музею «Платар» в оренду на 49 років. Він оскаржив своє звільнення в суді.

Київська фортеця є одним із номінантів в акції «7 чудес України» в категорії «фортеці», а також учасником акції «7 чудес Києва». Це найбільше земляне укріплення (XVIII-XIX сторіч) в Європі.

Розділи: Суспільство

29 березня

Інші дати
Марія Вольвач
1841 – українська поетеса, письменниця, громадсько-культурна діячка.
Розгорнути
Народилася Марійка Підгірянка
1891 – Марійка Підгірянка (Марія Ленерт-Домбровська) – українська поетеса, педагог. Авторка збірки поезій «Відгуки душі», поеми «Мати-страдниця», книжок для дітей «Вертеп», «Святий Миколай на Підкарпатській Русі», «Малий Василько», «Кравчиня Маруся», «Юркова мандрівка», «Зайчик і Лисичка», байок, казок, пісень, загадок.
«Спіть, діточки, спіть, Віченька стуліть ! Дрібен дощик стукотить, Вікнам казку гомонить… Дрібен дощик пада там, А тут тихо, тепло нам. При матусі рідненькій, У світличці чистенькій. Спіть, діточки, спіть. Віченька стуліть» (Марійка Підгірянка)
Розгорнути