chrome firefox opera safari iexplorer

Український фільм отримав премію на «Кіношоку»

24 вересня 2013 о 17:45

Український фільм режисера Олени Дем’яненко “Моя бабуся Фанні Каплан” (ко-продукція України, Франції, Росії) отримав співпремію фестивалю “Кіношок”. Про це повідомляє Українське агентство з питань кіно.

Український фільм розділив третю премію конкурсу на найкращий спільний повнометражний кінопроект країн-учасниць СНД з фільмом “Прояв” (продукція Росії, Грузії, України). В основі фільму “Моя бабуся Фанні Каплан” лежить журналістське розслідування, яке відбувається в наші дні. У паризькому передмісті Сент-Женев’єв Де Буа, в Руському домі доживає останні дні старий, який володіє щоденником своєї бабці – Фані Каплан. З цього щоденника київська журналістка Марина дізнається пронизливу історію “сліпого” кохання Фані Каплан до чоловіка на ім’я Віктор Гарський.

Засновниками конкурсу на найкращий спільний повнометражний кінопроект є Міждержавний фонд гуманітарної співпраці держав-учасниць СНД, Міністерство культури РФ і Відкритий фестиваль кіно країн СНД, Латвії, Литви й Естонії «Кіношок». Головні цілі та завдання конкурсу – виявлення найкращих спільних кінопроектів, призначених для прокату на території будь-якої держави СНД, а також фінансова підтримка їх на стадії девелопменту.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути