chrome firefox opera safari iexplorer

У Пирогові відбудеться «Осінь весільна»

10 вересня 2013 о 14:41

Свято «Осінь весільна» 15 вересня пройде в Національному музеї народної архітектури та побуту України (с.Пирогів).

На святі відбудеться справжнє весілля — в церкві Архистратига Михаїла вінчається молода пара за справжнім весільним обрядом. Родзинкою стане також Буковинське весілля — з розмаїттям кольорів, красивими костюмами, піснями і обрядами — у виконанні фольклорно-етнографічного колективу з Чернівців.

На фестиваль «Осінь весільна» привезуть весільну атрибутику народні майстри, і все це — весільний одяг, весільні рушники, весільне печиво тощо — можна буде придбати. Майстри також проведуть майстер-класи, де всіх охочих навчать робити весільні витинанки, плести весільні вінки, розписувати весільних птахів та ін.

Як розповіла науковий співробітник музею Олена Громова, вже на центральному вході фольклорні колективи зустрінуть відвідувачів і запросять на весілля — цей обряд представить Київщина. Біля церкви Архистратига Михаїла (на садибі із с. Мала Каратуль — Лівобережжя) виступлять три фольклорних колективи — з Кіровоградщини, Черкащини та Вінниччини, там також почастують весільним печивом, привезеним із цих регіонів. А на сцені Співочого полі відбудеться величезна програма за участі 20-ти колективів, де також покажуть різноманітні весільні обряди.
На святі виступлять фольклорні колективи з багатьох областей, зокрема з Черкащини, Кіровоградщини, Сумщини, Вінниччини, Київщини, Чернігівщини, Одещини, які покажуть різні весільні обряди.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути