chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні почали застосовувати інноваційний метод внутріочних операцій без розтинів

19 вересня 2013 о 09:30

У Дніпропетровській обласній офтальмологічній лікарні вперше в Україні почали застосовувати інноваційний метод внутріочних операцій без розтинів.
Хірург діє через невеличкі проколи, зроблені сучасним лазером. Метод вирізняється високою точністю, якої неможливо досягти при механічному втручанні лікаря, повідомляє прес-служба МОЗ.

Це гарантує безпечність та знижує травматичність операції.

Директор Дніпропетровської офтальмологічної лікарні Валерій Сердюк розповів, що така операція виконується за допомогою сучасного фемтосекундного лазера. Це німецьке обладнання у медичному закладі з’явилося на початку вересня.

Методика дозволяє оперувати катаракту, глаукому, короткозорість, далекозорість, астигматизм. Також можливе проведення пересадки рогівки, рівень приживлюваності якої становить 99%.

Першим пацієнтом, якому зробили внутріочну операцію без розрізу, став 60-річний мешканець області. За 10 хвилин оперативного втручання хірурги видалили пацієнту глаукому.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути