chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові хочуть встановити таблицю Шевельову на домі, де він жив

03 жовтня 2013 о 16:46

Ініціатива встановлення меморіальної таблиці Юрію Шевельову на будинку, де він мешкав у Львові, обговорюється в інтелектуальному середовищі міста. Її також підтримує мер Андрій Садовий.

Про це ZAXID.NET розповіла керівник управління культури Львівської міськради Ірина Подоляк.

«Це питання в такому зародковому періоді. Є громадська ініціатива, яку підтримав міський голова, щодо встановлення на вул. Конопницької, 14 у Львові меморіальної таблиці, присвяченої Юрію Шевельову. Є вже певна кількість людей, які готові пожертвувати навіть власні кошти для того, аби така таблиця була виготовлена. Є ідея цих громадян, щоб, можливо, попросити відомого митця пана Петрука (Роман Петрук ― скульптор, ― ред.) зробити цю таблицю», ― сказала вона.

Ірина Подоляк сказала, що ініціаторами встановлення таблиці є Орест Друль, Євген Глібовицький, я, Андрій Білоус та вона сама. Поки що немає такої широчезної інформаційної кампанії, але, я думаю, без цього ми не обійдемось».

З її слів, громадська ініціатива це ― завжди краще і оперативніше, ніж якщо будь-які питання буде врегульовувати влада. «Я персонально сьогодні починаю з’ясовувати, який є найшвидший, легітимний, процедурний спосіб це реалізувати», ― додала Ірина Подоляк.

«Потрібна заява, ескіз, вони будуть розглядатись на спеціальній комісії в міській раді. Потрібно отримати погодження. Розробити проект, сказати як воно буде виглядати і показати на місці. Також потрібно, щоб виконавець показав кілька варіантів, щоб усі зійшлися на тому, що це добре і правильно», ― пояснила Ірина Подоляк.

Нагадаємо, у Харкові знищили пам’ятну дошку Юрію Шевельову. Це сталося через півгодини після того, як міська рада у Харкові скасувала рішення топонімічної комісії про встановлення меморіальної дошки. Українські інтелектуали назвали цю подію «посміховищем». Банальним варварством та спробою розхитати політичну ситуацію в Україні назвав нищення пам’ятної дошки Юрію Шевельову у Харкові політолог Володимир Фесенко.

Нагадаємо, два роки тому українська письменниця Оксана Забужко презентувала книгу «Юрій Шевельов. Вибране листування на тлі доби: 1992—2002».

Довідка

Юрій Володимирович Шевельов (17 грудня 1908, Харків — 12 квітня 2002, Нью-Йорк, США) — славіст-мовознавець, історик української літератури, літературний і театральний критик, активний учасник діаспорного наукового та культурного життя.

Професор Гарвардського, Колумбійського університетів. Автор 17 книг, фундаментальних наукових праць: «Передісторія слов'янської мови: історична фонологія загальнослов'янської мови» (1965), «Історична фонологія української мови» (1979), «Нарис сучасної української мови» (1951). Іноземний член НАН України (1991). Президент УВАН у 1959 —1961 та 1981 —1986 роках. Головний редактор журналу «Сучасність». Член Американського лінгвістичного товариства, Польського інституту мистецтв і науки в США. Почесний доктор Альбертського, Люндського, Харківського університетів та Києво-Могилянської академії.

Джерело: Zaxid.net
Розділи: Новини культури

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути