chrome firefox opera safari iexplorer

У Харкові демонтували пам’ятну дошку Шевельову

25 вересня 2013 о 15:30

У Харкові за рішенням міської ради знесли меморіальну дошку видатному мовознавцю-славісту Юрію Шевельову. Про це повідомляє УНН з посиланням на ВВС.

«За» пропозицію демонтувати пам’ятний знак проголосували 65 депутатів. Вони скасували рішення топонімічної комісії, яка дала дозвіл на вшанування пам’яті лінгвіста два роки тому, у травні 2011.

За цей час ініціативна група зібрала кошти, виготовила та встановила дошку на фасаді будинку у центрі Харкова, де протягом 28 років жив Юрій Шевельов.

Проти увічнення імені вченого виступила низка громадських організацій, зокрема Антифашистський комітет Харківщини. Свою позицію комітет мотивував тим, що Юрій Шевельов під час Великої Вітчизняної війни співпрацював із фашистськими окупантами. Ці аргументи здалися Харківській міський раді слушними, попри заперечення світової спільноти.

Протягом 30 хвилин після прийняття рішення дошку із будинку №17 на вул. Сумській демонтували. Це зробили робітники, які назвались комунальним підприємством «Жилкомсервіс». Спершу вони спробували зняти пам’ятний знак зі стіни, а коли не вдалося – розбили на кілька частин і прибрали уламки.

1

 istpravda.com.ua


istpravda.com.ua

 istpravda.com.ua


istpravda.com.ua

 istpravda.com.ua


istpravda.com.ua

 istpravda.com.ua


istpravda.com.ua

 istpravda.com.ua

 

Юрій Шевельов — славіст-мовознавець, історик української літератури, літературний і театральний критик, активний учасник наукового та культурного життя української еміґрації. У 1944 році він виїхав до Німеччини.

Нагадаємо, Харківська ВО «Свобода» пікетувала сесію Харківської міськради з вимогою перейменувати проспект Леніна і назвати його на честь Юрія Шевельова.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути