chrome firefox opera safari iexplorer

В Черкасах встановили перший стаціонарний контейнер для збору використаних батарейок

09 жовтня 2013 о 15:38

В Черкаському державному технологічному університеті в холі першого корпусу було помпезно відкрито і встановлено один з перших (якщо не перший) стаціонарний контейнер для збору батарейок в місті.

Ініціаторами та організаторами заходу стали Черкаські обласні організації НМЦ «Екологічні ініціативи» та Всеукраїнської екологічної ліги. Честь вкинути першу батарейку, принесену з дому, отримала Тамара Миколаївна Качала, професор, проректор з наукової роботи в ЧДТУ.

Активісти також спробували з допомогою конкурсу на краще оформлення власного міні-контейнера для збору «енергетичного насіння» донести той факт, що контейнером для збору відпрацьованих батарейок може стати звичайна пластикова пляшка, яка може бути встановлена в під’їзді багатоповерхового будинку, в офісі чи будь-якому іншому місці разом з кольоровою листівкою, що була розроблена організаціями.

Можливість встановити контейнер була надана компанією ООО «Сігмас Еколоджи» (Франція), з якою тісно співпрацює Всеукраїнська екологічна ліга та НМЦ «Екологічні ініціативи» в напрямку безпечної утилізації шкідливих побутових відходів. Окрім того, що французька компанія надала спеціальний контейнер вона ще й поклала на себе відповідальність за логістику відпрацьованих джерел живлення.

Довідково

Сьогодні в користуванні українців близько мільярда батарейок, що містять близько 9 тонн ртуті, велику кількість інших важких металів, які навіть в невеликих кількостях можуть заподіяти шкоду здоров'ю людини. Це цинк, марганець, кадмій, нікель та ін. Після викидання батарейки кородують, і важкі метали потрапляють в ґрунт і ґрунтові води.

Одна батарейка здатна забруднити до 400 літрів води або до 20 м2 ґрунту.

Ми маємо задумуватися над власними вчинками, адже саме нам жити на цій землі, нашим дітям рости на ній! Бережімо її!

Додав Сергій Шмиголь

Розділи: Довкілля

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути