chrome firefox opera safari iexplorer

Яке ЗМІ було найчеснішим у вересні?

15 жовтня 2013 о 13:22

У вересні 2013 року Інститут масової інформації провів моніторинг шести загальнонаціональних друкованих видань («Комсомольская правда в Украине», «Факты», «Корреспондент», «Коментарі», «Сегодня» і «Український тиждень») та чотирьох інтернет-виданнях (Ліга, Обозреватель, УНІАН і Лівий берег) на предмет дотримання ними шести основних журналістських стандартів.

Експерти проаналізували 93 матеріали у друкованих та 84 — в інтернет-виданнях що вийшли у період з 16 до 22 вересня 2013 р. 

Рівень дотримання журналістських стандартів в порівняні з минулим місяцем залишився незмінним в друкованих виданнях та на 0.03 бали знизився в інтернет-виданнях. 

Так друковані видання отримали 5,05 бали, а інтернет – 5,15 бали з 6 можливих. 

Найчастіше порушуються стандарти повноти представлених фактів та балансу думок (усі стандарти: баланс думок, оперативність, достовірність, відокремлення фактів від коментарів, точність, повнота представлених фактів). 
В інтернет-виданнях часто подаються новини з повідомлень прес-служб без експертного погляду на проблему, а іноді і без тематичного бекграунду. 

У вересні чотири видання набрали практично рівну кількість балів з дотримання журналістських стандартів це «Факти» — 4,86, «Коментарі» — 4,87, «Український тиждень» — 4,92 та «Сегодня» — 4,93 з 6 можливих. Кращі показники отримала «Комсомольская правда в Украине» — 5,14 бали. Найвищий рівень дотримання журналістських стандартів демонструє постійний лідер нашого моніторингу журнал «Корреспондент» – 5,75 бали з 6 можливих. 

Серед інтернет-видань лідером з дотримання стандартів є сайт Ліга з 5,33 балами, найгірші показники в вересні зафіксовані на «Обозревателе» (4,95 бали). Сайти УНІАН та Лівий берег отримали відповідно 5,19 та 5,14 бали з 6 можливих. 

Проект з моніторингу журналістських стандартів Інститут масової інформації проводить у шести загальнонаціональних друкованих виданнях («Комсомольская правда в Украине», «Факты», «Корреспондент», «Коментарі», «Сегодня» і «Український тиждень» ) та чотирьох інтернет-виданнях (Ліга, Обозреватель, УНІАН і Лівий берег). Проект реалізовується за підтримки Інтерньюз Нетворк.

Джерело: ifportal.net
Розділи: Суспільство

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути