chrome firefox opera safari iexplorer

На телебаченні зупинили рекламу 35-градусних настоянок ТМ «Цілющий»

11 листопада 2013 о 14:30

Голова Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко поінформував, що на сьогодні в денний час на телебаченні нарешті зупинена реклама 35-градусних настоянок торгової марки «Цілющий» («З хріном», «З перцем і медом» та ін.), як цього вимагає чинне законодавство.

Микола Томенко нагадав, що, фактично, дешева горілка під виглядом 35-градусних настоянок рекламувалася в денний час на Першому національному та на «5 каналі», що за змістом було кричущим порушенням чинного законодавства про рекламу і не відповідало жодним морально-етичним стандартам.

«На жаль, в даному випадку у боротьбі з рекламою «цілющого» 35-градусного напою нашим союзником стала не державна інституція, яка має слідкувати за порушенням законодавства, не Національна рада з питань телебачення і радіомовлення України, а Індустріальний телевізійний комітет, який розуміє, що всі учасники телевізійного ринку повинні дотримуватися приписів закону та стандартів корпоративної відповідальності», – зазначив Микола Томенко.

Він зауважив, що під впливом цієї організації та чіткої позиції керівництва решти каналів, які підтримали його звернення стосовно необхідності зупинки такого кричущого порушення закону, на сьогодні ця телевізійна рекламна кампанія, яка, на жаль, протрималась доволі довгий період, зупинена.

Також Микола Томенко висловив сподівання, що питаннями легалізації місць продажу даних настоянок та акцизів далі буде займатися Уряд. Він звернув увагу на те, що на ринку лікеро-горілчаних виробів велика кількість заводів пішла шляхом випуску спиртних напоїв під марками настоянок чи бальзамів.

«На сьогодні маємо інформацію Держкомстату, що за останній період в Україні продаж алкогольних напоїв зменшився на 20%. Цілком очевидно, що мова йде, на жаль, не про те, що їх стали менше вживати, а про те, що, з одного боку, на українському ринку з’явилася велика кількість нелегальної продукції, а з іншого – частина продукції замаскована під різні настоянки та бальзами», – зазначив Микола Томенко.

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути