chrome firefox opera safari iexplorer

Україна забов’язана реагувати на антиукраїнські висловлювання на російському телебаченні

15 квітня 2013 о 17:19

Голова Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко направив листа Міністру закордонних справ України з вимогою відреагувати на черговий випадок антиукраїнських висловлювань у російських засобах масової інформації. Про це повідомляє його прес-служба.

«Лише нещодавно вщух конфлікт з хамськими висловлюваннями журналістів Оренбургського телеканалу по відношенню до Тараса Шевченка зокрема та українського народу загалом, як ми отримали новий приклад», – сказав Голова Комітету.

Він поінформував, що нещодавно в ефірі російського «Первого канала» в програмі «Смак» ведучий «пожартував», що «порубил зелень, как красный комиссар жителей украинской деревни» (ВІДЕО).

За словами Миколи Томенка, ганебність ситуації полягає ще й в тому, що цей ведучий  не просто частий гість в Україні, а й, як модно у нас казати, відомий російський заробітчанин на українському телебаченні, який дуже часто працює для українських каналів і тому він належним чином «подякував» їхнім власникам, які радо його запрошують, за гостинність.

«Варто нагадати, що подібна історія у нас не перша. Під час Євро-2012 спортивним коментатором на одному із українських каналів був журналіст, який взагалі не визнає українців як націю та Україну як незалежну державу», – наголосив Микола Томенко.

На думку Голови Комітету, МЗС не повинно чекати відповідного до нього звернення для того, щоб відреагувати на такі відверто хамські антиукраїнські речі, що відбуваються на російському телебаченні.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути