chrome firefox opera safari iexplorer

Проект Єврокомісії з модернізації вищої освіти запустять в Тернополі

07 листопада 2013 о 14:26

Переможцем конкурсу Європейської Комісії за освітньою програмою «Темпус» став Тернопільський національний педуніверситет імені Володимира Гнатюка.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Для фінансування у Європі було обрано 171 проект. Наш університет, отримавши перемогу, працюватиме над виконанням проекту «Освіта для лідерства, інтелекту та заохочення таланту», розповіла завідуюча кафедрою філологічних дисциплін початкової освіти вишу, доцент Олена Гузар.

Проект реалізовуватиметься у співпраці із європейськими та українськими партнерами. Зокрема, науковці та студенти із Тернополя співпрацюватимуть із колегами з Технологічного університету Каунаса / Литва /, Національним авіаційним університетом та Національною академією педагогічних наук.

Серед учасників проекту — не тільки університети з держав-членів ЄС. Є тут й представники країн Східного партнерства. Це – Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Молдова, а також Ізраїль, Росія, Узбекистан та Казахстан.

Темпус – міжрегіональна програма Європейського Союзу, спрямована на модернізацію вищої освіти у 28 країнах – сусідах ЄС. Програма направлена на активізацію міжнародного міжуніверситетського співробітництва, реформування системи вищої освіти, оновлення навчальних програм. За двадцять років реалізації програми Темпус в Україні вітчизняними університетами було успішно виконано понад 300 проектів Темпус різного типу.

Джерело: Укрінформ
Розділи: Новини освіти

27 січня

Інші дати
Олекса Тихий
(27 січня 1927, хутір Їжівка, Краматорівський район, Артемівська округа — 5 травня 1984, тюремна лікарня м. Пермі) український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Помер в ув'язненні.
Розгорнути
Народився Павло Чубинський
(1839, м.Бориспіль Київська область – 1884) – український етнограф, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України.
Душу й тіло ми положим За свою свободу, І покажем, що ми, браття, Козацького роду! Гей-гей, браття милі, Нумо братися за діло! Гей-гей пора вставати, Пора волю добувати!
Розгорнути
Народився Архип Куїнджі
(1842, м.Маріуполь - 1910) – український та російський живописець-пейзажист грецького походження, педагог. Автор картин «Українська ніч», «Дніпро вранці», «Ніч на Дніпрі».
Розгорнути
Народився Павло Тичина
(1891, с. Піски Чернігівська область – 1967) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.
«Не Зевс, не Пан, не Голуб-Дух, - Лиш Соняшні Клярнети. У танці я, ритмічний рух, В безсмертнім всі планети. Я був – не я. Лиш мрія, сон. Навколо дзвонні звуки, І пітьми творчої хітон, І благовісні руки». (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Іван Гончар
(27.01.1911 – 18.06.1993) – видатний громадський та культурний діяч, скульптор, живописець, графік, народознавець, колекціонер. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1960), Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1989), Народний художник України (1991). Один з ініціаторів створення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також Музею народної архітектури та побуту України; засновник відомого в Україні й за кордоном громадського музею, який від 1960-х років став осередком українського національного відродження.
«Багато погроз і попереджень довелося почути мені від невігласів, які зневажали мою творчість, які забували про те, що без коренів немає дерева, а без дерева плодів …Я давно поставив собі за мету жити і творити для народу. Якщо вкласти всю душу в свою працю, то потім тобі це якось повернеться». (Іван Гончар)
Розгорнути

Новини Дивитися всі