chrome firefox opera safari iexplorer

Письменники та літературознавці розкажуть про класиків української літератури по-новому

06 листопада 2013 о 15:02

19 листопада у Києві стартує лекторій «Ключові постаті української літератури: сучасний погляд», на якому відомі письменники та літературознавці поділяться новим поглядом на знайомі імена: Тараса Шевченка, Лесю Українку, Олександра Довженка, Миколу Хвильового, Володимира Винниченка, Павла Загребельного та інших, повідомляє УНН.

Лекторій “Ключові постаті української літератури: сучасний погляд” — це унікальна програма з неформальної освіти для тих, хто хоче дізнатися, як розвивалася українська література крізь призму життя і творчості знакових письменників. Програма складається з 20 лекцій про головних дійових осіб нової української літератури (від часів Григорія Сковороди до наших днів).

Провідні сучасні літературознавці, критики і письменники розглянуть представників літературного “канону” в незвичному ракурсі. Вони проаналізують головні твори класиків, літературний побут епохи, їхнє новаторство та вплив на літературний процес. Серед лекторів — критик, співробітник Інституту літератури НАНУ Віра Балдинюк, доктор історичних наук, професор Українського Католицького Університету Ярослав Грицак, літературознавець, письменник, журналіст Сергій Іванюк, письменник і журналіст Олег Коцарев, журналіст, телеведучий і документаліст Юрій Макаров, літературознавець, професор “Києво-Могилянської академії” Володимир Панченко, директор видавництва “Смолоскип” Ростислав Семків та письменник, доктор філологічних наук Леонід Ушкалов.

Лекторій, реєстрація слухачів на який триватиме до 17 листопада, може бути цікавим як тим, хто хоче розширити свої знання про літературу так і тим, хто має профільну освіту, однак прагне переосмислити своє уявлення про історію української літератури та її ключових постатей.

Джерело: unn.com.ua
Розділи: Новини культури

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути