chrome firefox opera safari iexplorer

УГКЦ разом з єврейською громадою заснували медаль митрополита Андрея Шептицького

03 листопада 2013 о 13:27

Єврейська громада України у співпраці з УГКЦ цього року заснувала особливу відзнаку – медаль митрополита Андрея (Шептицького), якою нагороджуватимуть осіб, котрі найбільше прислужилися справі українсько-єврейського примирення.

Про це сьогодні, 1 листопада, у день смерті митрополита Андрея (Шептицького), під час проповіді в Патріаршому соборі Воскресіння Христового розповів Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав (Шевчук), повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Предстоятель УГКЦ пригадав, що митрополит Андрей свого часу, зокрема, підтримував дружні стосунки з представниками різних конфесій та національностей.

«Він листувався з тисячами людей, спілкуючись з різними особами на Сході й на Заході, у тому числі з православними єрархами по той бік Збруча. І потім, коли горнило революцій і громадянської війни виганяло їх із їхніх єпископських осідків, колишні його опоненти знаходили прихисток і відчинені двері на святоюрській горі в палатах митрополита Андрея. Славний Антоній Храповицький, який ніколи не відзначався надмірною любов’ю до ідеї Української Помісної Церкви, опонент митрополита Андрея, побачив великого чоловіка, який відчинив йому гостинно двері свого дому», — зазначив першоєрарх.

Він також пригадав, що Андрей (Шептицький) добре знав єврейську мову.

Як розповідає архиєрей, сьогодні єврейська громада віднаходить його листи і глибоко вражена, що він не тільки писав вишуканою мовою їхньої громади того часу, а й вживав цитати духовних лідерів і мислителів єврейської громади того часу.

«Митрополит Андрей був пророком свого часу, пророком єднання між Церквами, між народами, між світовими релігіями. Особа, яка зуміла залишитися велетнем духу і на цій основі побудувати нове обличчя нашої Церкви ХХ століття, у час коли люди втрачали людську подобу – у горнилі Світових воєн», — наголосив Глава УГКЦ.

Джерело: РІСУ
Розділи: Новини культури

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути